Черкащанці загрожує три роки тюрми за публікацію у соцмережі

Черкащанці загрожує три роки тюрми за публікацію у соцмережі

Правоохоронні органи Черкащини у рамках протидії злочинам проти основ національної безпеки України викрили особу, яка розміщувала матеріали із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу. Про це повідомляють у прес-службі Черкаської обласної прокуратури.

“Місцева жителька, використовуючи особисту комп’ютерну техніку, за допомогою персонального акаунту в одній із соціальних мереж розмістила на своїй сторінці зображення, яке містить у собі публічний заклик до насильницької зміни чинної влади України в особі її керівництва. Висновки експертів підтвердили наявність вказаних закликів.

Прокуратура Черкаської області, здійснюючи процесуальне керівництво у зазначеному кримінальному провадженні, погодила повідомила про підозру вказаній особі за ч. 2 ст. 109 (розповсюдження закликів до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу) Кримінального кодексу України.

Довідково: за вчинене підозрюваній загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої”, – повідомляється у прес-релізі на сайті облпрокуратури.

Від редакції: Саме “злочинне зображення” до матеріалів на сайті не додається, тож оцінити його небезпечність на власні очі немає змоги. Натомість дане кримінальне провадження є потенційно небезпечним для суспільства прецедентом, адже допускає можливість порушення конституційного права громадян на свободу думки і слова. Не секрет, що нинішньою владою в Україні не задоволені багато українців. І часто майданчиком для висловлення свого невдоволення вони обирають саме соціальні мережі, як найбільш вільний від цензури простір. Безперечно, дбати про національну безпеку – важливе завдання для правоохоронців. Проте також важливо, щоб  у цій справі вони керувалися виваженими рішеннями і не зазіхали на конституційні права громадян.

Залиште коментар