Черкащанин зібрав колекцію сопілок (відео)

Черкащанин зібрав колекцію сопілок (відео)

Три десятки сопілок має у своїй колекції черкасець Юрій Павленко. На них не лише грає, а й допомагає майстрам поліпшити звучання музичного інструмента, тож має декілька розробок.

Про це інформує “Суспільне“.

Граючи на сопілці, черкасець Юрій Павленко, забуває про проблеми. Розповів, що гра на цьому музичному інструменті – для нього своєрідна терапія.

Сопілка, як дали мені її в дитинстві, так вона і по всьому житті зі мною. Чому сопілка? Тому що вона невеличка, в кишеню поклав, а як є вільний час – пограв. Коли сумно стає, візьмеш інструмент, пограєш і легшеє”.

колекція сопілокСуспільне: Черкаси
Чоловік володіє багатьма музичними інструментами, але почав колекціонувати саме сопілки. Нині має їх 30. Найпершу йому подарував товариш у 10 років.

“Кожна сопілка по звучанню своя, і сказати, що одна краща, інші гірші – не можна. Тому якось так вийшло, що мені багато дарували сопілок, багато я купував сопілок і залишав собі кращі, якісь пам’ятні. Отак і получилася колекція невеличка”, – розповів Юрій Павленко.

Юрій Павленко сопілки не лише колекціонує, а й допомагає майстрам їх удосконалювати.

колекція сопілокСуспільне: Черкаси
Юрій Павленко показав свою останньою розробку, яку створив у парі із майстром Василем Нагірним:

“В чому полягає ідея: вставляється повністю свистик, інструмент один і той же, але міняється свистик і від цього залежить звук”.

Юрій Павленко вважає, що всіх треба навчати музиці незалежно від того, чи будуть вони музикантами.

“Це свого роду лікування, тому що багато до мене зверталося дорослих, щоб я їх навчив.”

В планах колекціонера збільшувати свої надбання та удосконалювати звучання музичного інструменту.

1 коментар до цієї статті

  1. Мені взагалі цікаві старовинні музичні інструменти. Якщо з сопілкою все ясно, то деякі на віоліті мені особливо траплялися, які взагалі не уявляю, як звучать, і як на них грати

    Відповіcти

Залиште коментар