Черкащина посіла друге місце серед областей України за урожайністю зернових та зернобобових культур

За оперативною інформацією, по всіх категоріях господарств Черкащини зібрано зернових та зернобобових культур на площі 633,2 тисячі гектарів, валовий збір склав 4605,3 тисячі тонн.

IMG_20240221_120542

Площа сільськогосподарських угідь в області складає майже 1,5 мільйона гектарів, або 3,5% угідь України.

Про це повідомив під час брифінгу директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Роман Косенко.

– Не зважаючи на воєнний стан в Україні, підприємства харчової промисловості виробляють достатню кількість якісної продукції, що задовольняє потреби населення та створює потужний економічний фонд.

Виробничу діяльність в області здійснюють: 842 сільськогосподарських підприємств, 1416 фермерських господарств, 35 сільськогосподарських кооперативів, 201 тисяча особистих селянських господарств.

У харчовій та переробній промисловості індекс виробництва продукції за січень-вересень 2023 року склав 120,7% до відповідного періоду минулого року, – сказав спікер.

Роман Косенко розповів, про напрямки підтримки аграріїв у 2024 році, анонсовані Міністерством аграрної політики та продовольства України.

  • Гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства. Надаються для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею від 1 до 25 гектарів. Для отримання гранту потрібно сформувати заявку на порталі «Дія».
  • Гранти для створення або розвитку тепличного господарства. Надаються на будівництво модульної теплиці площею не менше 0,4 гектара та не більше 2,4 гектара з кількістю робочих місць не менше чотирьох постійних та 10 сезонних. Для отримання гранту потрібно сформувати заявку на порталі «Дія».
  • Гранти для переробних підприємств (подача документів анонсована з 5 лютого). Розмір гранту, який надається одному отримувачу, не перевищує 8 мільйонів гривень. Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем. Для отримання гранту потрібно сформувати заявку на порталі «Дія».
  • Державна підтримка меліорації. Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку у вигляді дотації: тепловиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових меліоративних систем, організаціям водокористувачів для відновлення насосних станцій, товаровиробникам на проведення робіт з реконструкції існуючих та/або будівництва нових систем за зведені в експлуатацію меліоративні системи (матеріали, засоби, канали, трубопроводи) та ін. Для отримання гранту необхідно подати заявку, яка формується отримувачем через Державний аграрний реєстр.
  • Державна підтримка малих виробників. Отримувач повинен мати у своїй власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення. Або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби. Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру.
  • Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Для отримання часткової компенсації товаровиробники подають заявку та підтвердні документи до банку, через який здійснено оплату техніки та обладнання.
  • Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.
  • Надання кредитів фермерським господарствам.

Анонси програм на офіційній сторінці Департаменту агропромислового розвитку:

https://www.facebook.com/APKODA

Залиште коментар