Черкащину добре посипле снігом, – синоптики

Черкащину добре посипле снігом, – синоптики

Меридіональні переміщення повітряних мас, що вже стали одним з характерних ознак нинішньої зими, різко змінюють погодні процеси. Морози у середині січня, із середньодобовою температурою нижче норми на 10º, були пов’язані з ультраполярним вторгненням повітря із поверхні Північно-Льодовитого океану.

Про це інформують в обласному гідрометеоцентрі.

Зараз в атмосфері домінує добре прогріте повітря атлантичного походження. Вчора, 24 січня, метеостанція у Черкасах вперше за повоєнний період зафіксувала середньодобову температуру повітря +7,7°, що на 1,4° вище рекордного значення температури для цього дня 1971 року. Кліматична норма перевищена на 14° та відповідає погоді середині квітня.

Максимальна температура у Черкасах підвищувалася до +11,4°, таким чином перевищивши попередній рекорд для цього дня далекого 1971 року на 1,2° та взагалі січня.

Наразі в атмосфері над Балканами створилися сприятливі умови для виникнення південних циклонів. Холод, який проник у район Середземного моря, посилив процес циклогенезу, тому останній тиждень січня буде характеризуватися серією південних циклонів.

Звичайно, у зимовий період цей активний синоптичний процес супроводжується сильним вітром південних напрямків, значними опадами, снігопадами, хуртовинами та ожеледдю.

Перший південний циклон завдяки висотно-фронтальній зоні 25-26 січня переміститься через західну Україну із Балкан на Білорусь. Вже сьогодні ввечері та наступної ночі на Черкащині очікуються дощі та посилений вітер на фоні 0-5º тепла.

27-28 січня чекаємо на вихід другого добре насиченого вологою циклону. Із Чорного моря він неквапливо буде переміщуватися на північ через східну частину Черкащини та добре посипаючи снігом. Прогнозований невеликий мороз – вночі 5º, а вдень до 3º створить ідеальні умови для значного снігонакопичення. За попередніми розрахунками, у східній частині області на ранок 27 січня висота снігового покриву – 4-6 см, а вже на ранок 29 січня – 20-25 см.

У цей період прогнозується налипання мокрого снігу та ожеледь, на дорогах буде слизько.

Залиште коментар