Черкаська обласна рада продовжить роботу 4 липня

Черкаська обласна рада продовжить роботу 4 липня

27 червня 2018 року розпочалося пленарне засідання двадцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів його голова обласної ради Олександр Вельбівець. 
У роботі сесії участь взяли голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голови районних рад і райдержадміністрацій, міські голови та голови об’єднаних територіальних громад, керівники центральних органів виконавчої влади в області, представники громадськості та засобів масової інформації.

Про це поідомляє прес-служба Черкаської обласної ради.

Розпочалося засідання із виконання Гімну України та вшанування хвилиною мовчання загиблих у ході АТО та операції Об’єднаних сил у східних областях України.

Далі голова обласної ради Олександр Вельбівець відповідно до рішення обласної ради «Про організацію щорічного обласного конкурсу на кращу сільську раду» та рішення конкурсної комісії вручив сільським головам дипломи переможців за підсумками роботи у 2017 році.

Опісля Олександр Вельбівець озвучив повідомлення про розпуск депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка в обласній раді. Підставою для цього послугувало те, що у фракції наразі менше 5 членів, що не відповідає Регламенту обласної ради.

Потім головуючий повідомив про те, що на сесію прийшли представники громадськості і запропонував заслухати їхні звернення.

Спочатку було надано слово представникам АТОвців, які вже декілька днів проводять акцію під стінами Будинку рад з вимогами щодо прозорого виділення землі учасникам бойових дій на Сході України та відставки очільниці Держгеокадастру в Черкаській області Ольги Залоги.

Свої звернення озвучили представники ветеранів АТО, афганців, чорнобильців, ветеранів МВС та інших категорій пільговиків, з вимогою скасувати постанови уряду і не запроваджувати монетизацію пільг, тим більше, переклавши це на місцеві бюджети.

Депутати надали можливість виступити з трибуни і сільському голові с. Нова Дмитрівка від 35 населених пунктів Золотоніського району, які висловились категорично проти об’єднання в ОТГ з центром у м. Золотоноша.

Також на сесії було озвучено звернення голів районних рад Черкащини до голови облдержадміністрації, в якій вони наголошують на налагодженні конструктивної співпраці з органами виконавчої влади у прийнятті рішень, що стосуються життєдіяльності жителів громад області.

Ці та деякі інші звернення було запропоновано включити до порядку денного сесії.

Далі депутатам було надано час, передбачений Регламентом, для оголошень, заяв і звернень від фракцій політичних сил і позафракційних. Таким правом скористалися Костянтин Омаргалієв, Анатолій Яріш, Валентин Судакевич, Олександр Коваленко, Анатолій Підгорний, Віктор Гончаренко, Олександр Лошков, Юрій Ботнар, Сергій Воронов, Володимир Волкович, Володимир Костюченко, Валентина Коваленко, Олег Баштан та інші.

Окремі із звернень було запропоновано включити до порядку денного сесії.

Після його ухвалення депутати обласної ради, як і планувалося, розглянули першим питанням і підтримали звернення учасників акції та їх вимоги щодо дотримання законодавства і прозорості у виділенні землі учасникам АТО та відставки очільниці Держгеокадастру в Черкаській області Ольги Залоги.

Результативно депутати голосували і щодо вимог пільгових категорій, а також підтримали озвучене звернення голів районних рад.

Потім прийняли звернення до Верховної Ради України щодо Антиолігархічного пакету докорінних перетворень та підтримали дострокове припинення депутатських повноважень Віталія Чміля, згідно поданої ним заяви.

Серед питань управління майном депутати підтримали призначення Людмили Голобокої – на посаду директора Малостаросільського психоневрологічного інтернату та Любові Черепенко – на посаду начальника КЗ «Черкаський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Черкаської обласної ради.

Наступними рішеннями надано згоду на передачу з державної власності до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області цілісних майнових комплексів закладів вищої освіти та автомобіля швидкої допомоги.

В роботі пленарного засідання оголошено перерву до 4 липня 2018 року.

Залиште коментар