“Черкаська служба чистоти” отримала ліцензію на вивезення та захоронення сміття

“Черкаська служба чистоти” отримала ліцензію на вивезення та захоронення сміття

За результатами робочої наради НКРЕКП КП «Черкаська служба чистоти» стало одним з перших підприємств, яке отримало ліцензію на ведення господарської діяльності по захороненню побутових відходів, інформує “ВиЧЕрпно”.

Як пояснив  очільник підприємства Олександр Савенко, для міста це неабиякий крок вперед, адже без ліцензії таку діяльність здійснювати неможливо.

Тепер черкаський полігон до 2020 року мають привести відповідно до вимог ДБН. За словами Олекандра Савенка, ці вимоги щороку змінюються, тож із 1 січня наступного року роботи в цьому напрямку побільшає. Але таким чином, пояснює очільник підприємства, черкасці матимуть полігон, який відповідатиме європейським вимогам, а захоронення твердих побутових відходів стане безпечнішим. Поряд із цим, містяни мають бути готовими до збільшення тарифу.

Наразі, пояснив Олександр Савенко, діє тариф 2011 року. При цьому в структурі тарифу левова частка – це затрати на дизельне пальне. Такий тариф, за словами чиновника, є економічно необгрунтованим і дуже збитковим, тому має переглядатися. Для порівняння, у сусідніх європейських країнах тариф на вивезення сміття значно коштовніший.

“Тариф намагалися відкоригувати у 2015 році, однак тоді в департаменті економіки пояснили, що вони не є регулятором тарифу, бо ця послуга не є ліцензійною. Відтоді ми почали працювати в цьому напрямку і наразі маємо результат”, – зазначив Олександр Савенко.

Залиште коментар