Черкаський науковець отримав «Вікімеч» за роботу над українською Вікіпедією


Науковця Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Максима Гаврилюка нагородили за роботу над українською Вікіпедією.

Директор навчально-наукового інституту природничих наук Максим Гаврилюк отримав відзнаку — «Вікімеч» імені Олега Ковалишина 2024 року.

Відзнака вручається «за внесок у Перемогу України в інформаційній війні».

— Ні для кого не секрет, що сучасна війна росії проти України має гібридний характер, — говорить Максим Гаврилюк. — Інформаційна складова цієї війни є досить важливою. Одним із майданчиків, де точиться така боротьба, є сторінки Вікіпедії. Так, це справді боротьба, де росіяни хочуть просунути свою «правду». Сьогодні україномовна Вікіпедія — це не тільки вільний доступ до знань українською, а й можливість донести правдиву інформацію до мільйонів людей. Саме через це, з початку повномасштабного вторгнення у Вікіпедії, переключився на написання статей про українських героїв та доповнення інших статей про російсько-українську війну.

Нещодавно за цю діяльність науковець отримав відзнаку — «Вікімеч» імені Олега Ковалишина 2024 року. Цього року її отримали три особи. Вона має ім’я дописувача україномовної Вікіпедії Олега Ковалишина, який загинув на Донеччині у 2014 році.

«Пишаюся своїм внеском на цьому інформаційному полі разом з іншими дописувачами та присвячую цю нагороду полеглим українським Героям», – зазначає Максим Гаврилюк.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Залиште коментар