“Чорні лісоруби” нарубали деревини на 700 тисяч гривень

“Чорні лісоруби” нарубали деревини на 700 тисяч гривень

Про факт на власній сторінці у Фейсбук повідомив Начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков:

“В той час, коли основні сили екологічних інспекторів кинуті на боротьбу з рибними браконьєрами, свою чорну справу продовжують “чорні лісоруби” і знову відзначився Христинівський район!!!

Цього разу держекоінспекторами виявлено самовільну рубку дерев породи дуб на суму більше 700 (сімсот) тисяч гривень!!!

Місцевий мешканець, який відмовився називати свої персональні дані, телефоном повідомив, що приблизно о 15 годині 22.04.2020 року невідомі особи в адміністративних межах Ліщинівської сільської ради, Христинівського району переміщували дерева породи дуб з лісосмуги, де проводилась вирубка, до пилорами розташованої на господарських дворах населеного пункту трактором синьо-зеленого кольору марки МТЗ.

При детальному обстежені місця вирубки зелених насаджень держекоінспектором Управління державного (екологічного) нагляду у Черкаській області Державної екологічної інспекції Центрального округу встановлено, що в полезахисній лісосмузі, за межами с. Ліщинівка, проведена самовільна вирубка дерев породи дуб. На місці вирубки виявлено залишки гілля, пеньки та частини дерев. Подібні дерева, породи дуб, із відповідними зрізами при спилюванні також виявлені біля пилорами, на земельній ділянці кадастровий номер: 7124683500:03:001:0017 та поруч з нею.
Внаслідок незаконного видалення зелених насаджень державі завдано шкоду на суму 774489 грн. 75 коп. Розрахунок шкоди проведений згідно постанови КМУ від 23.07.2008р. №665.

З метою встановлення осіб причетних до вчинення правопорушення Держекоінспекція направила матеріали до Христинівського відділення Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку дерев визначені такі покарання:
— штраф від 17000 до 25500 гривень;
— арешт на термін до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк;
— ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб: караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк;
— дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, –
караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Збитки також відшкодовуються в цивільному порядку”.

Залиште коментар