Чи мають брати в садочок дитину без щеплень? Пояснення головного лікаря Черкас

Чи мають брати в садочок дитину без щеплень? Пояснення головного лікаря Черкас

Близько 15 батьків з дітьми до трьох років прийшли на прийом до директора департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міськради Олега Стадника. Вони скаржилися, що їхніх малюків не хочуть брати у дитячі садочки, адже вони не мають щеплень. Про це Стадник написав на своїй сторінці у соціальній мережі.

Олег Стадник розповів, чи правомірні, на його думку, такі дії керівників дитсадочків. Далі – пряма мова:

«Прийом чи відмова дитини до садочка – це виключні повноваження керівника цього закладу. Потрібні лише заява, довідка від лікаря про те, що дитина здорова та може відвідувати заклад, і свідоцтво про народження дитини.

Всі батьки, які прийшли на прийом, все це здали в садочок. Але ,за їхніми словами, їм відмовили. Проте, коли я попросив показати на заяві батьків резолюцію про відмову, жодного такого документу не було. Ми домовилися в дискусії, що питання ” відмовників”, тобто батьків, які свідомо категорично відмовляються від щеплень, ми виносимо за рамки дискусії.

Я поважаю право таких батьків на відповідальність за долю своєї дитини, проте є правила суспільства, як наприклад, обов’язковий календар щеплень, яким користуються більшість всіх інших батьків, і їх теж потрібно поважати.

Вимагання від батьків здорових дітей якихось довідок ЛКК додатково є не можливим, тому що скасовані профогляди для дітей трирічного віку, ліквідовано дитячі поліклініки, є тепер центри сімейної медицини, де немає вузьких фахівців, які роблять такі заключення, тому є довідка від лікаря про те, що дитина здорова.

Для дітей, які мають діагнози про патологію, таку довідку видає дитяча міська лікарня, яка під діагноз рекомендує садочок ортопедичного, неврологічного, логопедичного, офтальмологічного профілю.

Чому немає аналогічних проблем для початку навчання в школі? Всі медсестри шкільних педіатричних відділень працюють у складі дитячої лікарні, їх приймає і звільняє головний лікар, і відповідно реалізується загальна політика по медичній сфері, яку виробляє департамент охорони здоров’я. Всі медсестри дошкільних закладів приймаються і звільняються керівником садочка, тому, хто замовляє музику, той і хороводить у танці. Ці медсестри навіть отримують свої сертифікати не в департаменті, а десь в іншому місці.

Висновок. Я пообіцяв відвідувачам, що питання і надалі буде у сфері інтересів департаменту, що будь-яка скарга на невмотивовані дії буде розглянута комісійно за їх участю. Але рух повинен бути спільним, місто забезпечене достатньою кількістю вакцин для обов’язкового календаря щеплень, необхідно реалізувати право кожної дитини на ті речі, які визнані в дитячій світовій Конституції – це Конвенція ООН про права дітей. А обов’язковість захисту дітей від інфекційних хвороб є загальновизнаною і не підлягає сумніву».

Залиште коментар