ФАРИСЕЙ (Чи має право голова Черкаської облради вшановувати пам`ять загиблих на Майдані)

ФАРИСЕЙ (Чи має право голова Черкаської облради вшановувати пам`ять загиблих на Майдані)

Щойно голова Смілянської райради Володимир Грошев оприлюднив на ФБ спільні фото з головою Черкаської обласної ради Олександром Вельбівцем. Обидва чиновника побували в центрі Києві й вшанували пам`ять людей, що загинули під час трагічних подій на Майдані взимку 2014 року, про це інформує сайт “Провінція”.

“Як представник Смілянщини разом з головою Черкаської обласної ради Олександром Вельбівцем вшанували пам`ять загиблих Революції Гідності та поклали квіти на вул. Грушевського та вул. Інститутській до пам`ятного знаку героям Небесної сотні в Києві, – пише Володимир Грошев. – Низько вклоняємось Героям Небесної сотні. Пам`ять про них житиме вічно. Герої не вмирають”.

Фарисей

Можна в тисячний раз згадати, що політика — брудна річ, і якщо хочеш залишитися “чистеньким” – лишайся вдома на дивані. Однак розумний політик вміє уникати ситуацій, які однозначно зараховуватимуться йому в мінус.

Чи має право голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець вшанувати пам`ять загиблих на Майдані? Так, як і кожен з нас. Однак при цьому він міг би згадати про вчинок колишнього канцлера ФРН Віллі Брандта. У грудні 1970 року Брандт, прибувши з офіційним візитом до Варшави, в рамках офіційної церемонії поклав вінок до пам`ятника євреям, що загинули у Варшавському гетто. Несподівано канцлер Німеччини встав перед пам`ятником нам коліна й залишався в такому положенні деякий час.

Фарисей

При цьому формально Брандт міг нічого не робити, адже до злочинів нацистів не мав відношення. Усю Другу Світову війну він боровся проти фашизму у складі норвезської армії. Але, відчуваючи колективну провину свого народу, вдався до цього непротокольно-емоційного кроку…

На відміну від Брандта, люди, що постраждали на Майдані в 2014 році (причому з обох сторін — і протестувальники, і силовики) мають до таких, як Олександр Іванович Вельбівець, індивідуальний рахунок. Є чимало черкаських регіоналів, які знали чинного голову Черкаської облради в ролі дисциплінованого партійця, працівника тіньового штабу Партії регіонів на Черкащині в 2013-2014 роках.

Краще б Олександру Івановичу взагалі обійти Майдан стороною й удавати, що він заклопотаний державними справами. Проте голова Черкаської облради, здається, набагато вище цієї гнилої інтелігентської рефлексії.

Така людина здатна більш ніж багато на що. Політик, що може з чесними очима прийти вшанувати пам`ять тих, з ким боровся, здатен на все…

Залиште коментар