Декілька угрупувань браконьєрів затримали черкаські екологи за одну ніч

Декілька угрупувань браконьєрів затримали черкаські екологи за одну ніч

За ніч на території Канівського природного заповідника затримано декілька угрупувань браконьєрів, одні з яких вийшли на “промисел”зі зброєю з оптичним прицілом та глушником. Про це повідомив начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

Проведення природоохоронних рейдів та відпрацювання територій з особливим режимом є пріоритетом в роботі Держекоінспекції та поліцейських Черкаської області.

Так, в ніч з 17 на 18 квітня 2020 року працівниками Управління державного (екологічного) нагляду контролю у Черкаській області Держекоінспекції Центрального округу спільно з водним патрулем Управління патрульної поліції в Черкаській області та спецпризначенцями батальйону поліції особливого призначення ГУНП у Черкаській області на території Канівського природного заповідника, що розташований навпроти села Келеберда Канівського району за ніч затримано три браконьєрських угрупування.

Загалом на порушників складено 5 протоколів по ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду). Проведено розрахунок шкоди природно-заровідному фонду, завданої внаслідок незаконного вилову риби, який по одному з угрупувань склав 5767 грн., а по другому випадку 6252. Вилучено слідчо-оперативною групою 2 човни, сітки месинові 5 штук по 70 метрів кожна, вічком від 40 мм до 70 мм та автотранспортний засіб. В третьої групи вилучено Карабін марки “Марлін” 22 калібру з оптичним прицілом та глушником.

На місце події викликано слідчо-оперативну групу Канівського відділу поліції ГУНП в Черкаській області для встановлення обставин вчинення правопорушення. Засоби вчинення порушення та риба вилучені.
Враховуючи завдану істотну шкоду та значну кількість виловленої риби в нерестовий період на об’єкті природно – заповідного фонду, вирішується питання про порушення кримінального провадження за ознаками статті 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

Ка́нівський приро́дний запові́дник Київського національного університету імені Тараса Шевченка — природний заповідник в Україні. Розташований у межах Черкаської області, неподалік від міста Канева, на правому березі та заплавних островах Дніпра. Межує безпосередньо з Чернечою горою — місцем поховання Т. Г. Шевченка.
Площа 2027 гектарів. Створений 30 липня 1923 року на базі Канівського навчально-дослідного лісового господарства. Є структурним підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Основні функції заповідника — охорона еталонних та унікальних природних комплексів лісостепу, збереження біорізноманіття, спостереження за зміною природних процесів.

Залиште коментар