День села Тарасівка святкували разом із Днем Незалежності

День села Тарасівка святкували разом із Днем Незалежності

Спекотний літній день 24 серпня 2018 року у мешканців Тарасівки, що на Чорнобаївщині залишив приємні і незабутні враження, бо тут вперше святкували День села, який  приурочили 27-й річниці Незалежності України.

Село Тарасівка – маленька краплинка на карті  нашої держави. На сьогоднішній день тут проживає лише 398  мешканців, з них 57 дітей, а присутніх було майже триста осіб.

Традиція святкувати День села побутує у кожному населеному пункті краю, а от тут ще не було. Відтепер тарасівці матимуть своє свято, адже  кожне село повинно знати свою історію, люди мають об’єднуватися  з добрими намірами, згадати свого діда-прадіда, чи визначитися, як жити  далі. До організації свята доклали чимало зусиль та коштів родина Душейків, адже саме з їх ініціативи воно і відбулося

Тож поспішали святкувати до центру села всі, хто тут з’явився на світ і проживає все життя і ті хто з різних причин подався в інші міста та села, але до цього часу відчуває там своє коріння.

Існує така тенденція що в малих селах подібні свята проходять задушевно і щиро, а все тому, що люди добре знають один одного, вітаються при зустрічі та допомагають один одному при потребі. І в цьому ми ще раз переконалися побувавши на святкуванні.

А День села по-справжньому порадував всіх. Розвагами і  сюрпризами для малечі стали величезна надувна гірка, батути, каруселі та пригощання  солодкими напоями і морозивом. І все це – безкоштовно. Дорослі тішилися, дивлячись, як радіють діти та онуки.  Бажаючі мали можливість прокататися на коні та  оригінально прибраній бричці з написом «Україна – єдина», господарем якої є Сергій Копачев та його син Назар.

Учасника дійства із задоволенням слухати концерт Староковрайського аматорського духового оркестру під керівництвом Аркадія Однодворцева та чарівних солісток.

Побував на урочистостях і один із засновників господарства «Надія», фінансовий директор корпорації Григорій Петрович Душейко.

Після того, як його гостинно зустріли запашним короваєм він привітав усіх присутніх з подвійним святом та подякував жителям громади за працю, за любов та вірність рідному селу, яке живе завдяки їм – працьовитим і добрим душею людям. Побажав миру, добра і взаємної поваги один до одного.

 – Нехай народжуються і підростають діти, спокійно і захищено почуваються люди похилого віку. А ми, засновники корпорації« Дніпро», будемо робити все від нас залежне, аби допомогти вам у цьому і надалі допомагатимемо селу у вирішення соціальних питань, – запевнив усіх присутніх Григорій Петрович.

Під час концертної програми з вуст ведучої свята Олени Бугрій лунали слова вдячності на адресу людей старшого покоління, тих, хто захищає рідну землю на сході. Також вшанували світлу пам ‘ять хвилиною мовчання славних Героїв України, котрі у боротьбі за незалежність, мир та спокій у рідній державі віддали своє життя.

Колектив музикантів відчував щирі емоції глядачів, а ті у свою чергу дарували їм шквал  оплесків.

-Скільки живемо в своєму селі, – говорить Галина Федорівна Момот, яка двадцять років пропрацювала на фермі, – але такого свята не було, дуже приємно, що й нас не обійшли увагою. Ми отримали справжню насолоду від виступу оркестру.  Адже за щоденними клопотами  в селі ми не маємо часу навіть дивитися телевізор.  Щиро вдячні за такий відпочинок.

Тамара Григорівна Бугрій не могла стримати  своїх емоцій, підійшовши до мікрофона привітала своїх односельці з святами , а потім сказала:

– І село наше хороше і люди хороші. Я хочу вам дорогі земляки низько вклонитися і сказати спасибі за фінансову допомогу, яку ви мені надали на лікування. Особисто Івану Григоровичу Миргородському, Миколі Андріяновичу Бугрію і його сім”ї та всім, хто не залишив мене у скрутну хвилину. А особливе спасибі і низький уклін я говорю  нашим засновникам – родині Душейків та керівництву СТОВ «Надія», які безвідмовно, оперативно дали гроші на операцію, яка допомогла врятувати мені життя. Спасибі вам усім.

А завершилось святкування пригощанням кашею, шурпою, юшкою та іншими стравами, які готували та вправно подавали всім охочим активісти села на чолі з сільським головою Василем Тараном, братами Валерієм та Павлом Бойко, Іваном Степанюком, Сергієм Момотом та Владиславом Буц, Мариною Тітаренко та Людмилою Кнуровою. Внесла немалий вклад у підготовку святкування і проведення приватний підприємець Ірина Буц, безвідмовно надавши  своє приміщення, підсилюючу апаратуру, столи та скамейки і все що було необхідно.

А після цього були танці просто неба під живий спів знаного в районі музиканта. Радощам не було меж. Святом залишились задоволені усі  і виявили бажання аби воно стало традиційним.

Валентина Згура, Ніна Семенова

Залиште коментар