Другий книжковий фестиваль зібрав видавців із усієї України (Фото)

Другий книжковий фестиваль зібрав видавців із усієї України (Фото)

Уже вдруге Черкаси зустрічають Книжковий фестиваль «Маестро». Фестиваль ініційовано засновницею  МГО «Книжковий маестро» і викладачем кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Людмилою Фіть.

Черкаський національний університет активно підтримав колег — і коштами, і допомогою в організації. А студенти ННІ української філології та соціальних комунікацій створили декорації для фестивалю та на волонтерських засадах працюють під час його проведення. До організації Черкаського книжкового фестивалю долучилися черкаські видавці, політичні партії та громадські організації, небайдужі черкащани. Готувались понад рік.

Ректор Черкаського національного Олександр Черевко, відзначив, що, як і торік, культурно-мистецька подія викликала інтерес серед жителів Черкас та області. Серед його відвідувачів — люди різних вікових категорій та верств населення. Об’єднує всіх любов до української книги.

Цьогоріч свою продукцію представили в Черкасах понад 60 видавців із Києва, Вінниці, Тернополя, Харкова, Львова.

Серед найвідоміших — «Видавництво Старого Лева», «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Зелений пес», «Vivat», «Наш Формат», «КСД» та інші. Представлені й черкаські видавництва: «Майстерня друку», «Вертикаль», а також обласний осередок Національної спілки письменників України.

Відкрила Черкаський книжковий фестиваль Людмила Фіть: «Цю подію зробили ми разом! Дякую кожному, хто не просто чекав нашої перемоги, а реально допомагав. Ми відверто можемо сказати, що Другий книжковий фестиваль піднявся на всеукраїнський рівень — і цьому безмежно раді!»    Під час відкриття відбулося довгоочікуване нагородження переможців конкурсу «Чечитка». Нагадаємо, що протягом 2017 року жителі Черкас мали змогу ознайомитися з книгами різножанрових сучасних письменників і вказати в анкеті ту, яка найбільше сподобалася. Фіналістами стали Дара Корній, Катерина Калитко та Олександр Ірванець. Перемогла Дара Корній зі своєю збіркою оповідань «Місячне сяйво».

Основною локацією фестивалю стала Черкаська обласна філармонія.  Також можна було відвідати лекції, зустрічі з відомими письменниками, у тому числі й у Черкаському національному університеті. Перформанси та майстер-класи проходили в обласній дитячій бібліотеці, центральній міській бібліотеці ім.  Лесі Українки, обласній бібліотеці для юнацтва ім. Василя Симоненка, бібліотеці ім.  Тараса Шевченка, музеї «Кобзаря» Т. Г. Шевченка, Галереї народного мистецтва, театрі-студії «PROtest», кав’ярні «Фабрика кави», книгарні «Буквиця» і барі «Гараж».

Цьогоріч участь у дійстві взяв директор Українського інституту книги Сергій Ясинський. Він виступив на відкритті фестивалю та відвідав Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. Там побував у Музеї українського рушника й обговорив із ректором Олександром Черевком перспективи співпраці. Сергій Ясинський високо оцінив рівень організації заходу.

Своїми враженнями поділився Любомир Серняк («Видавництво Старого Лева»): «Ми вже вдруге приїздимо на фестиваль. Знову все чудово організовано! Але помітили, що цього року відвідувачів набагато більше, та й програма більш яскрава. Раді, що подія удосконалюється. Так тримати!»

Олеся Сімон («Майстерня друку») прокоментувала подію: «Панує натхненна й затишна атмосфера, а в оточенні однодумців дуже приємно працювати».

У межах фестивалю працював дитячий майданчик, проводилися екскурсії, лекції та майстер-класи, відбувалися незвичайні зустрічі з авторами у вигляді перформансів, традиційні для таких заходів презентації книг, автограф-сесії.

Також на території фестивалю працювала фотозона, де відвідувачі мали можливість зробити фото та опублікувати їх із тегом (#chebookfest) у соцмережах.

«Фотозони вразили мене своєю оригінальністю. Кожна з них дуже яскрава та продумана до дрібниць», — поділилася враженнями Аліна Копійко, студентка 1-Ж курсу.

За словами відвідувачів, фестиваль дуже корисний, особливо для молоді.

«Це значима інтелектуальна подія. І дуже важливо, що наші студенти мають змогу безпосередньо спілкуватися з  відомими авторами і дізнаватися про тренди сучасного книжкового ринку. А ще цей фестиваль дає усім нам яскраві емоції», — зазначила Лариса Завгородня, завідувач кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації ЧНУ.

Студенти теж не залишилися байдужими до події і вже в перший день почали активно описувати в соціальних мережах проведений у стінах філармонії день.

«Якщо минулого року я дивилася на книжки, то цьогоріч, хоч вибір дуже різноманітний, мені були цікаві люди. Книжковий фестиваль об’єднав українців з усіх куточків! Ще хочу відзначити, що це одне з небагатьох місць, де ти просто можеш підійти і поспілкуватися з автором. Я поринула в світ, де люди, хоч ненадовго, але забувають про свої проблеми і насолоджуються моментом», — пише Дар’я Роженкова, студентка 2-Ж курсу, на своїй сторінці в Facebook.


Джерело: сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Залиште коментар