Епідемія ожиріння зачепила понад мільярд осіб у світі

Світова криза ожиріння: понад мільярд людей постраждали. У 2022 році кількість осіб із зайвою вагою глобально перетнула межу в один мільярд, зокрема, 879 мільйонів дорослих і 159 мільйонів дітей стикаються з цією проблемою.

Джерело: Sky News

Дослідження, проведене групою вчених NCD Risk Factor Collaboration у співпраці з ВООЗ, виявило драматичне зростання випадків ожиріння: з 1990 по 2022 роки в чотири рази збільшилась кількість ожиріння серед дітей і підлітків, тоді як серед дорослих цей показник подвоївся.

Також виявлено зниження кількості дітей та підлітків з недостатньою вагою, а серед дорослого населення світу цей показник збільшився більш ніж удвічі.

За даними дослідження, найвищі рівні ожиріння зафіксовані на островах Тонга, Американське Самоа, в Полінезії, Мікронезії, на Островах Кука та Ніуе.

Професор Маджид Еззаті з Імперського коледжу Лондона, старший автор дослідження, наголошує на серйозності ситуації:

“Спостереження за епідемією ожиріння, яка раніше була характерною переважно для дорослих, тепер розповсюджується і серед школярів та підлітків. Водночас мільйони людей продовжують страждати від недоїдання, особливо в бідних регіонах світу. Ефективна боротьба з обома видами неправильного харчування вимагає значного поліпшення доступності здорової їжі”.

В Україні ситуація також викликає занепокоєння: 59% дорослих мають зайву вагу, з них майже 25% страждають від ожиріння.

Залиште коментар