Фестиваль класичної та джазової музики відбувся у Кам`янці

Фестиваль класичної та джазової музики відбувся у Кам`янці

В улюбленому місці Чайковського у Кам’янці пройшов фестиваль класики та джазу Kamianka Music Fest. Хедлайнером став всесвітньовідомий джазовий колектив з Німеччини Falk Bonitz Trio. Про це йдеться на сайті «Нового времени».

Також гості Kamianka Music Fest могли насолодитися виступами Національного камерного ансамблю Київська камерата і народної артистки України Богдани Півненко, колективу Atmawinds, скрипкового квартету і скрипкового ансамблю Кременчука.

Однак найбільш цікава й важлива частина фестивалю, який проходить під відкритим небом на території Кам’янського історико-культурного заповідника, – це виступи талановитих дітей у віці від 6-7 років, переможців Всеукраїнського дитячого музичного конкурсу пам’яті П.І. Чайковського. Лауреати різних років мають можливість виступити на сцені, перед великою публікою, а також відвідати майстер-класи відомих музикантів. Цьогоріч клас для талановитих учасників фесту за роялем, де творив свою музику композитор Петро Чайковський, дав лідер групи Falk Bonitz Trio Фальк Бонітц.

До Кам’янки Чайковський приїздив протягом 28 років: відвідати родичів, відпочити і надихнутися на написання нових творів. Відомо, що саме тут він створив понад 30 творів: опери Євгеній Онєгін, Мазепа, Орлеанська діва, балети Лебедине озеро, Спляча красуня, цикли Дитячий альбом, Пори року та інші.

Якщо приїхати в Кам’янку на довше, ніж проходить сам фестиваль, можна детально вивчити, як проводив тут час Чайковський, як жили тут його родичі – сестра Олександра Давидова з сім’єю, порозглядати сімейні знімки й портрети, і навіть посидіти за роялем генія. Якщо спуститися парком (колишніми закритими володіннями рідні Чайковського) до річки Тясмин, або прокотитися по каньйону на човнику – ще чіткіше розумієш, чому саме ці місця облюбував композитор.

У Кам’янці мріють повернути в цей натхненний край Всесвітній фестиваль Чайковського. Можливо, це трапиться в найближчому майбутньому, а Kamianka Music Fest – перший крок у цьому напрямку.

Залиште коментар