Фірми Згіблова-Бродського надурили державу на майже 85 млн грн

Фірми Згіблова-Бродського надурили державу на майже 85 млн грн

У нечесних оборудках із продажу річкового піску «засвітилися» фірми, пов`язані із черкаським депутатом-«вільним демократом» Олександром Згібловим та його політичним та бізнесовим куратором, одіозним політиком Михайлом Бродським.

Про це свідчать матеріали з судових ухвал Вищого антикорупційного суду від 13 та 14 січня 2020 року.

Улітку 2019 року ПАТ «Темп» та ТОВ «Мареллі» реалізували 2 589 200 тонн річкового піску за заниженими у декілька разів цінами (10,57грн/т) у порівнянні з ринковими (104 грн/т). Ці фірма входять до ТОВ «Група ВЕНЕТО», керівником якої є депутат Черкаської міськради від Партії вільних демократів Олександр Згіблов.

У оборудці було задіяно ТОВ «Центр Білінгових систем». Цю фірму пов’язують зі Світланою та Юрієм Бродськими (дружиною і сином Михайла Бродського).

Майже вдесятеро знизивши вартість річкового піску, ТОВ «Мареллі» не сплатили понад 36 млн податку на прибуток і понад 48 млн грн податку на додану вартість. Таким чином, за приблизними підрахунками, фірми Згіблова-Бродського «кинули» державу на 84,7 млн грн.

Справа нині розслідується Національним антикорупційним бюро. Кримінальне провадження здійснюється за ознаками правопорушення за статтею «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Максимальне покарання за це – позбавлення волі на строк до 4 років з позбавлення права обіймати певні посади. Тож Згіблову та решті «компанії» не позаздриш. Звичайно, за умови винесення справедливого вироку. Що у наш час, на жаль, рідкість.

 

  1. […] це, на думку журналістів інтернет-ресурсу “Про головне&…, свідчать матеріали з судових ухвал Вищого […]

Залиште коментар