“Функціонування РОП «Астра» без фінансування з міського бюджету не можливе”, – Тренкін

“Функціонування РОП «Астра» без фінансування з міського бюджету не можливе”, – Тренкін

Секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін на своїй сторінці у фейсбук прокоментував ситуацію із не виділенням виконкомом коштів для РОП “Астра”.

“Наразі у Черкасах гостро постало питання надання фізіотерапевтичних послуг міською реабілітаційно-оздоровчою поліклінікою «Астра». Адже НСЗУ не включила послуги реабілітації та фізіотерапії до пакету медичних гарантій, а відтак вони не фінансуються із державного бюджету. Тож у наших містян невеликий вибір – оплачувати послуги самостійно або залишитися без них. Особливо критична ситуація у батьків, які лікують своїх діток у єдиному в Черкасах відділені ранньої реабілітації дітей-інвалідів з ДЦП, що функціонує в «Астрі».
На жаль, керівництво департаменту охорони здоров’я на засіданні міськвиконкому, де розглядалося питання фінансування реабілітаційних послуг «Астри» для наших містян, виступив проти фінансової підтримки поліклініки із міського бюджету.
Особисто я підтримую розвиток фізіотерапії та інших реабілітаційних послуг у місті. Адже саме фізіотерапія є основою реабілітації після величезної кількості хвороб, зокрема і COVID-19. І якщо Національна служба здоров’я України не включила такі послуги до пакету медичних гарантій, то це означає, що органи місцевого самоврядування мають самостійно подбати про надання цих послуг для громади.
На мою думку, міська влада не повинна залишити черкасців без фізіотерапевтичних послуг «Астри» і повинна їх фінансувати. Тим паче, що в інших поліклініках міста такі послуги уже ліквідовані. Вартість реабілітаційних послуг в «Астрі» на рік становить 2,5 млн грн. Це посильна сума для бюджету Черкас, який складає близько 2,7 млрд грн.
На засіданні виконавчого комітету я підтримав рішення з приводу фінансування РОП «Астра». Та, на жаль, інші члени виконкому проголосували проти даного питання.
Хочу звернути увагу, що в останні роки міський голова Черкас Анатолій Бондаренко та депутати міської ради значну увагу приділяють розвитку медичних закладів міста. Зокрема, на ремонт по поліклініки «Астра», оновлення апаратури, погашення операційних витрат із міського було виділено 5 млн грн.
Функціонування РОП «Астра» без фінансування з міського бюджету не можливе. Погоджуюся з думкою, що потрібно визначити категорії громадян міста, яким надаватимуться послуги безоплатно, тобто за рахунок місцевого бюджету. Це учасники АТО, малозабезпечені сім’ї, діти-інваліди.
Думаю, це питання залишається відкритим і після його доопрацювання виконком повернеться до його обговорення та прийме виважене правильне рішення.
Доволі давно цікавлюся та приділяю увагу розвитку РОП «Астра». І при кожному моєму візиті постійно спостерігав велику кількість людей, які потребують медичних послуг”, – зазначив Юрій Тренкін.

Залиште коментар