Грози зі шквалами та смерчами насуваються на Черкащину

Грози зі шквалами та смерчами насуваються на Черкащину

На Черкащину насуваються активні атмосферні фронти із Західної Європи. В результаті чого на «розкочегарену» поверхню надійде атлантична прохолода. контраст температур зумовить комплекс небезпечних погодних явищ: грози, град, шквали та навіть смерчі.

Про це інформують у Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

Основна порція негоди пройде сьогодні, а на завтра залишаться окремі грозові осередки. Вітер змінить свій напрямок на північно-західний і температурний фон спаде, стане дещо свіжіше. Температура вночі в межах 12-17º, вдень 24-29º.

У другій половині робочого тижня погодою керуватимуть антициклони, тому на нас чекає стійка та спекотна погода. Надлишок вологи на фоні високих температур може створювати «задуху» – жарке, гаряче повітря, сповнене випарувань. Температура вночі 15-20º, вдень 28-33º.

Вода у Дніпрі прогрілася до +26º. Висока температура повітря та води вже спровокували на окремих ділянках мілководдя цвітіння водоростей.

Нагадуємо, що у Черкаському, Чигиринському та Смілянському районах – надзвичайна 5 класу пожежна небезпека, у Жашківському – висока 4 класу, на решті території області на рівні 1-3 класу.

Наближається пора жнив, за консультативним прогнозом в перші 10 днів липня стійкої погоди чекати не варто. Циклони, які рухаються по північним широтам, будуть і надалі провокувати утворення у нашому добре прогрітому регіоні осередки гроз.

Взагалі, візитною карткою цьогорічного літа є «брандспойтні» дощі, коли за 4 год. випадає половина місячної норми опадів.

 

Фото: Оксана Ушанкова

Залиште коментар