Ігор Волошин вшанував пам`ять постраждалих від Чорнобильської катастрофи

Ігор Волошин вшанував пам`ять постраждалих від Чорнобильської катастрофи

26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. У цей день 34 роки тому сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.

У річницю трагедії до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи здійснив покладання квітів заступник міського голови Ігор Волошин. Від імені міського голови та виконавчого комітету він вшанував усіх, хто врятував і постраждав від найбільшої техногенної катастрофи.

«У ці квітневі дні ми згадуємо і вшановуємо постраждалих, переселенців і найбільше – ліквідаторів, які власним життям і здоров’ям врятували людство.
Два роки тому я відвідав Чорнобильську зону: АЕС, міста Прип’ять і Чорнобиль. Саме там я відчув усю енергетику болі, страждання, плачу, суму, горя, відсутності дитячих посмішок та радості. Побачив багато, але найбільше вразили місця, де торкалася дитяча ручка чи ніжка: школа, дитячий майданчик, колесо огляду, парк.
Сьогодні картинки цих порожніх міст, самотніх будинків і залишених речей не згасли, залишаються перед моїми очима.
Шануймо героїв-рятівників-чорнобильців та пам’ятаймо їх подвиг», – зазначає Ігор Волошин.

Залиште коментар