Карантинний Великдень. Як у Черкасах можна буде освятити паску

Карантинний Великдень. Як у Черкасах можна буде освятити паску

Про те, як проходитиме служба у храмах Черкас і як християни змужуть освятити паски, розповів сайт “Громадське телебачення: Черкаси”.

Вранці біля церкви – освятити паску, а вдень зібратися родинним колом і відсвяткувати воскресіння Ісуса Христа. Так зазвичай святкують Великдень українці. Але цього року карантин приніс низку обмежень, зокрема, і в роботі церков. Як освятити паску в умовах ізоляції, розказав Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан і владика Софроній.

19 квітня на Великдень усередину Свято-Троїцького собору впустять лише 10 людей. Всі інші слухатимуть молитви біля храму за допомогою аудіотрансляції. На вулиці стоятиме намет, у якому буде образ Воскресіння Христового і підсвічник. Там можна буде помолитися і поставити свічку. Також для відвідувачів собору працюватиме іконна лавка.

На подвір’ї біля храму постійно чергуватимуть священники. Вони й освячуватимуть паски. Поліцейські слідкуватимуть за тим, щоб люди не збиралися разом і довго не затримувалися. Підходили – освячували паску – йшли додому. Щоб люди дотримувалися дистанції, встановлять спеціальні стрічки.

У Свято-Михайлівському соборі молитви читатимуть на подвір’ї біля церкви. Там люди й святитимуть свої паски. Патрульні так само, як і біля Свято-Троїцького собору, слідкуватимуть за тим, щоб люди дотримувалися дистанції. Всередину храму нікого не впускатимуть.

Посвятити їжу можна буде як біля церкви і вдома
Освятити паску можна буде і вдома. У неділю, з 8:00 ранку, священники читатимуть молитви в онлайн режимі. Це транслюватимуть на сторінці Свято-Троїцького кафедрального собору у «Фейсбуці». Священник, який промовлятиме молитви, звернеться до тих, хто дивитиметься трансляцію. Він скаже, що треба зробити, щоб освятити паску. Іоан каже, що для цього треба перехрестити свою кошик з їжею або паску і покропити святою водою.

Освячену паску ймовірно можна буде купити в магазині. Митрополит Іоан говорить, що черкаські священники попередньо домовилися з головою облдержадміністрації Романом Боднаром про те, щоб освятити паски прямо на хлібопекарнях перед тим, як їх відправлять у продаж. Проте поки що про це з керівництвом черкаських хлібопекарень не домовилися.

Залиште коментар