Коли на Черкащині може випасти перший сніг, розповіли синоптики

Коли на Черкащині може випасти перший сніг, розповіли синоптики

Листопад відраховує останні дні. Перші дві декади місяця балували жителів нашого регіону теплом, а в третій декаді, 22.11 температура знижувалася до зимових значень – розпочалася метеорологічна зима. Але обов’язкового атрибута зими, снігу, не було.

У вихідні, на останок листопад продемонструє свій типовий характер: хмарний, дощовий та вітряний.
За прогнозом черкаських синоптиків, завтра погоду Черкащини починають формувати «хвилясті» атмосферні фронти, які пов’язані із Балтійським циклоном, і рухаються із Західної Європи у східному напрямку. Вони несуть на Черкащину тепло та дощі.

Найближчої ночі, напередодні їх проходження через територію нашої області, можливі тумани та мряка, завтра вдень – дощі, в окремих районах – значні. Це відбуватиметься на фоні поступового підвищення температури та поривчастого вітру південних напрямків. Температура вночі 0-2º, вдень 5-7º тепла.

Чекаємо на стрімке падіння атмосферного тиску, який за добу знизиться на 8-10 одиниць, що може негативно впливати на людей. Уже вранці знадобляться парасольки, одяг та взуття, яке захистить вас від осінньої негоди.

У вихідні дні, після проходження атмосферних фронтів, дощі припиняться, і разом з посиленими північними вітрами почнеться надходження прохолодного повітря, атмосферний тиск почне зростати. Температура буде різною: у суботу впродовж доби 0-5º тепла, а у неділю вночі 1-6º морозу, вдень близько 0º.

А другий день календарної зими, можливо, порадує нас першим снігом. За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, у грудні 2019 температура повітря та кількість опадів очікуються у межах кліматичної норми.

Залиште коментар