Коли на Черкащині потеплішає, розповіли синоптики

Коли на Черкащині потеплішає, розповіли синоптики

На поточному тижні погоду Черкащини формуватиме холодний антициклон, що поступово переміщується зі Скандинавії. Саме він «повернув» атмосферні течії з теплих південних на північно-східні, що зумовило ультраполярне вторгнення арктичного повітря у наш регіон. Різко травневий температурний фон увійшов у норму.

Холодне повітря господарюватиме на Черкащині у першій половині тижня. Дві найближчі ночі будуть найхолоднішими: 3-8º морозу. Але сонячна енергія поступово прогріватиме повітря. Дискомфорту додаватиме поривчастий вітер 15-20 м/с.

У другій половині тижня черкащан чекає лагідна погода: буде багато сонця, сухо, вітер стихне, показання барометрів залишаться на аномально високому рівні – 763-765 мм рт. ст.
При малохмарному небі вже вдень 28-29 березня повітря прогріється до комфортних 11-16º, потепліє і вночі 1º морозу – 4º тепла.

Таким чином, в цьому році другий старт фенологічної весни, з переходом середньодобової температури вище + 5°, коли включаються механізми бурхливого пробудження природи, прогнозується на наступних вихідних.

Залиште коментар