Компресор – справжнє «серце» холодильника

Компресор – справжнє «серце» холодильника

Нині без холодильника не можна обійтись ні у побуті, ні на виробництвах, починаючи з харчової промисловості. А основою сучасної холодильної техніки є компрессор на холодильник.

Цей агрегат цілком можна назвати «серцем» будь-якого холодильного обладнання. Адже завдяки йому свої функції можуть виконувати інші вузли холодильної машини, які забезпечують циркуляцію фреону по системі трубопроводів, і, власне, забезпечують охолодження, замороження тощо.

Якими компресорами комплектують холодильники?

Роль машин, що виробляють холод, важко переоцінити: іншого, надійнішого способу зберігати свіжість продуктів, або вже готових страв просто не існує.
Сучасні холодильники — це поєднання передової інженерної думки і високих технологій, народжених наукою. Марок і моделей холодильників немає ліку.
Мережа закладів торгівлі, що продають різноманітну побутову техніку, пропонує величезний вибір холодильників. Але, повторимось, головним у кожному холодильнику є компресор. І саме від нього напряму залежить, як працюватиме ваш холодильник.
В основному, побутові споживачі можуть придбати на ринку компрессор на холодильник лише у двох варіантах: лінійний та інверторний.

Чим відрізняються лінійний компресор від інверторного?

Основна різниця між лінійним і інверторним компресорами полягає у принципі роботи.
У холодильниках з лінійний компресором цей агрегат, відповідно до визначеного алгоритму роботи, мусить періодично вмикатись і вимикатись. Користувач виставляє на панелі керування потрібний температурний режим. Далі у роботу вступає датчик, який зрівнює реальну температуру у камері з обраною на панелі і вмикає на повну потужність компресор, якщо ці показники не однакові. Він же періодично перевіряє чи досягнуто визначеної температури у камері. У момент, коли показники збігаються, компресор вимикається, знову вмикаючись тоді, коли температура у камері підвищиться і вийде за межі встановлених параметрів. Щойно описаний цикл повторюється постійно.
Інверторний, навпаки, працює значно плавніше, бо повністю не вимикається, а лише знижує оберти до визначеного показника.

Лінійний чи інверторний?

Вигоди і недоліки має кожна з описаних систем.
Регулярні вмикання-вимикання лінійного компресора перевантажують і холодильник, і електромережу. Окрім того, компресор, увімкнувшись, завжди працює на повну потужність, що збільшує споживання електроенергії. До того ж холодильники з лінійним компресором працюють досить шумно.
Холодильники з інверторним компресором працюють значно тихіше і дозволяють економити на електричній енергії. Проте холодильники з таким інвертором коштують на тридцять відсотків дорожче і дуже чутливі до перепадів напруги у електромережі. Часто перебої у напрузі стають причиною їх виходу з ладу. А ремонт цих агрегатів справа не з простих і не з дешевих.

Як бачимо, свої «плюси» і «мінуси» є у обох варіантів, тож який компресор на холодильник обрати, має вирішувати покупець.

Залиште коментар