Коштом міського бюджету рятувальникам Черкас подарували новий пожежний автомобіль

Коштом міського бюджету рятувальникам Черкас подарували новий пожежний автомобіль

Шість новеньких пожежних автомобілів відтепер є в обласному управлінні ДСНС України в Черкаській області. П’ять з них (на базі шасі «КРАЗ») були придбані за кошти державного бюджету, а ще один  – автоцистерна АЦ  5 – 50 (на базі шасі «MAN») був придбаний за кошти міського бюджету Черкас.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

Урочисто вручити ключі від нової техніки пожежно-рятувальним підрозділам до управління прибули керівники міста та області. Виступаючи перед присутніми, міський голова Анатолій Бондаренко зазначив, що йому приємно виконувати таку місію.

“Автомобіль “MAN”  був придбаний за кошти міської громади. В минулому році депутати на нього виділили кошти – 4 млн. 600 тис. грн. Ця техніка не має аналогів в Україні, адже виготовлена на замовлення. Автомобіль має німецьку комплектацію, відрізняється  висотою, що важливо в умовах міста, укомплектований пластиковою ємністю для піноутворювача, має потужний насос. Сподіваюся, що ця нова техніка допоможе швидше і якісніше ліквідовувати надзвичайні ситуації у місті Черкаси, і що життя наших містян стане безпечнішим”, – зауважив міський голова Анатолій Бондаренко.

Окрім автоцистерни АЦ 5-50 «MAN», рятувальникам міста Черкаси дістався ще й один новий «КРАЗ». Решта автомобілів, придбаних коштом держбюджету, попрямують до Чигиринського, Уманського, Лисянського і Драбівського районів. До цього рятувальники користувалися технікою зразка 80-90 –х років.

Як зазначив начальник Управління ДСНС України у Черкаській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь, останні роки проводиться робота стосовно оновлення технічного парку служби.

“Ще три роки тому в Черкаські області було 89% техніки, яка вже понад два терміни відпрацювала і підлягає списанню. І нині робиться все можливе, щоб забезпечити технікою новітнього зразка наші підрозділи. В минулому році ми отримали 4 автомобілі на базі «МАЗ», в позаминулому автомобіль MAN, в цьому році – 6 автомобілів. Нещодавно ми отримали сучасний катер, щоб можна було виконувати завдання в акваторії Дніпра. Також на сьогодні проходить робота щодо виготовлення пересувного пункту управління для проведення заходів, які пов’язані з реагуванням на надзвичайні ситуації”, – розповів рятувальник.

Він відзначив, що минулий рік був складним для рятувальників за кількістю пожеж, буревіїв, та інших подій. Також він підкреслив, що професія рятувальника є дуже  складною, та водночас почесною.

Присутній на святі голова ОДА Юрій Ткаченко нагородив рятувальників, що несли свою службу в зоні АТО.


Аби нова техніка добре працювала, не ламалася і допомагала ліквідовувати надзвичайні ситуації на Черкащині, обряд її освячення провів  Голова Синодального  управління військового духовенства  УПЦ КП,  Митрополит Черкаський і Чигиринський, Владика Іоан.

Залиште коментар