Кияни на Черкащині перед Новим роком незаконно ловили раків у Кременчуцькому водосховищі

Кияни на Черкащині перед Новим роком незаконно ловили раків у Кременчуцькому водосховищі

В Роському іхтіологічному заказнику екоінспекторами затримано «підводних мисливців», які займались незаконним підводним полюванням на раків.

Про це повідомив начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

Троє громадян з міста Обухів приїхали в село Хрещатик Черкаського району. Один з них, надівши спеціальний гідрокостюм, виловив на Кременчуцькому водосховищі (Роський іхтіологічний заказник) 204 екземпляри раків, завдавши при цьому збитків державі на суму 9180 грн.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, на водоймах загального користування, дозволяється на одну особу виловлювати не більше 30 екземплярів раків. В Роському іхтіологічному заказнику вилов риби та раків взагалі заборонений.

Тому інспекторами на одного з порушників складено адміністративний протокол за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення — порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

На місце події викликана слідчо-оперативна група Черкаського РВ відділу поліції ГУНП в Черкаській області для встановлення обставин вчинення правопорушення. Раки та засоби вчинення порушення вилучені працівниками поліції.

Враховуючи завдану істотну шкоду та значну кількість виловлених раків на об’єкті природно – заповідного фонду вирішується питання про порушення кримінального провадження за ознаками статті 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

Довідково : Ро́ський іхтіологічний заказник місцевого значення в Канівському районі Черкаської області створений рішенням Черкаської обласної ради від 21.11.1984 р. № 354. Має площу 123 га. Розташований на землях держзапасу, займає акваторію від гирла р. Рось до с. Межиріч. Єдиний іхтіологічний заказник на р. Рось. Під охороною ділянка для відновлення і розмноження цінних видів риб — судака, ляща, сома, білизни, сазана, плітки та інших, що заходять сюди з Кременчуцького водосховища.

У заказнику забороняється вилов риби, раків та інших водних живих ресурсів протягом усього року.

Залиште коментар