Лагідна та суха погода чекає на черкащан

Лагідна та суха погода чекає на черкащан

Вересень 2020 видався теплим та посушливим. За останні 112 років спостережень, в Жашкові та Звенигородці він видався найтеплішим, на решті площ зайняв друге місце після 1994 та 2015 років.

Про це інформують в обласному гідрометеоцентрі.

Дощі, які пройшли вкінці місяця покращили агроситуацію в області: припинився бездощовий період тривалістю 30-75 діб та ґрунтова засуха тривалістю 4 місяців. Наразі стан зволоження верхнього 0-10 см шару ґрунту добре та сильно зволожений у західних районах області та слабко зволожений на сході.
Така ситуація зі зволоженням ґрунту вважається «класичною» для області, адже в роки літньо – осінньої засухи в більшості випадків вона припинялася саме з дощами кінця вересня – початку жовтня. Умови для сівби та розвитку озимих культур на більшості площ складаються цілком задовільними. Стан озимих на час припинення вегетації в значній мірі залежатиме від погодних умов надалі.
За прогнозом синоптиків, погода налагоджується, оскільки циклон, що поливав нас дощами, втрачає сили, поступаючись місцем антициклону зі сходу, який блокуватиме всі спроби західноєвропейських циклонів знизити атмосферний тиск і зіпсувати погоду у нашому регіоні.
Температурний фон залишається на 4-6º вище кліматичної норми, а це по жовтневим міркам дуже тепло. Вночі очікується 9-14º, а вдень 18-23º. Така погожа, лагідна тепла та суха погода утримається на Черкащині щонайменше на тиждень. В окремі дні дискомфорту додаватиме поривчастий вітер.
Встигніть намилуватися чарівною порою теплої «золотої осені». Гуляючи алеями парку, милуємося неймовірною красою дерев, квітів. Адже восени в них зібрано дуже багато фарб і відтінків. У повітрі з’являється невелика прохолода, тому дихається легко, зовсім по-іншому, ніж влітку.
«Ложкою дьогтю» у такій погодній ідилії в окремі періоди є значна ймовірність раптового погіршення видимості імлою – це транскордонне переміщення частинок пилових бур з пустель Середньої Азії.

Залиште коментар