Лебедів, що залишились зимувати в Панському, підгодовують екологи

Лебедів, що залишились зимувати в Панському, підгодовують екологи

В зв’язку із зниженням температури вирішили підгодувати зграю лебедів, яка знаходиться в Липівському орнітологічному заказнику неподалік станції Панське. Зерно в кількості 6 мішків було надано представниками районної ГО Золотоніського товариства мисливців та рибалок, за що окрема подяка голові організації Марченку Володимиру Григоровичу.

Про це повідомляє засутпник начальника ДЕі в Черкаській області Олександр Позняков на своїй сторінці у ФБ.

Взагалі, лебеді харчуються взимку в основному підводними частинами рослин, але також можуть фільтрувати дзьобами дрібних рачків і різних личинок. Це їх природний раціон, набагато краще підходящий птахам, ніж каші і батони.

 

Тому підгодовувати птахів з метою порятунку слід тільки в екстремальні періоди зимівлі – наприклад, при різкому зниженні температури ( -15 градусів і нижче), а також за наявності у птахів фізичних ушкоджень, коли водоплавні дійсно можуть опинитися на межі загибелі.

Крім того, необхідно пам’ятати, що підгодовуючи водоплавних, ми відбиваємо у них мотивацію до самостійного пошуку прожитку, привчаємо їх до людини, чим можуть скористатися зловмисники. Таким чином, водоплавні птахи, як правило, самі можуть про себе подбати, а допомога їм потрібна лише в дійсно екстремальних ситуаціях.

Залиште коментар