«Лідери громад мають переглянути бюджетні пріоритети. Від фонтанів до посилення стійкості громад», – Голова Черкаської ОВА І.Табурець

«Лідери громад мають переглянути бюджетні пріоритети. Від фонтанів до посилення стійкості громад», – Голова Черкаської ОВА І.Табурець

Голова Черкаської ОВА жорстко відреагував на звернення депутатів та активістів місцевих громад, які оприлюднили приклад нераціонального використання коштів громад.

І.Табурець наголосив на необхідності посилення стійкості громад, будівництві укритів та допомозі ЗСУ.

«Останні кілька тижнів отримую дедалі більше звернень від місцевих жителів, депутатів, активістів щодо використання коштів громад. Мова про недоречні для нинішнього часу пріоритети. Десь хочуть придбати великий LED-екран для середмістя, десь – збудувати фонтан… Іі все це
під час війни. Іноді для реалізації таких дивних, на мою думку, запитів перекидають кошти зі статей, які орієнтовані на захист населення, розширення мережі укриттів, убезпечення закладів освіти тощо. Я неодноразово на зібраннях керівників районів і тергромад наголошував на наших пріоритетах. Моя позиція однозначна: раціональне та виважене використання бюджетних коштів».

На думку Голови Черкаської ОВА, місцева влада може і повинна покращувати інфраструктуру, робити життя мешканців комфортним. Але найвищим пріоритетом залишаються питання безпеки та допомоги армії.

«Я не проти того, щоби місцева влада виконувала свої прямі завдання та дбала про стабільне функціонування населених пунктів, усієї інфраструктури. Але без надмірностей. Я вкотре звертаюсь до лідерів громад: ще раз вивчіть ваші бюджетні пріоритети та знайдіть можливість підтримати наших військових. Пам’ятаймо, що там, на передовій, наші захисники борються за всю країну! І наше завдання – їх максимально підтримувати та підсилювати! Розберемось із ворогом – візьмемось за розбудову наших міст, селищ і сіл!»

Нагадаємо, що 18 липня депутати місцевих рад Золотоніської громади виступили з відкритим зверненням до Прем’єр-міністра та Голови Черкаської ОВА з вимогою вплинути на чиновників районної ради, які імітують роботу з будівництвом укриттів та погоджують перерозподіл видатків з питань безпеки на будівництво фонтану та закупку великого ЛЕД-екрану. В той же день було оприлюднено розпорядження Кабінету міністрів щодо винесення догани Голові Золотоніської РДА І.Терновій.

У своєму вечірньому зверненні 20 липня Президент України В.Зеленський також наголосив на необхідності зміни бюджетних пріоритетів органів місцевого самоврядування та ініціював звільнення Міністра культури та інформаційної політики О.Ткаченка за підтримку виділення фінансування на зйомку серіалів та будівництво Музею голодомору.

Залиште коментар