Слово має велику силу, і у вмілих руках може стати грізною зброєю для перемоги над ворогом. І саме цьому навчає своїх своїх учнів вчитель української мови і літератури Лисянського ліцею № 1 Ольга Гопик.
Діти завжди охоче поспішають на уроки Ольги Іванівни, аби не пропустити щось цікавеньке. Її захоплива методика навчання допомагає школярам краще зрозуміти й запам’ятати матеріал. Тому серед її вихованців так багато призерів районних, обласних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів знавців української мови.
– Родом я з Босівки, навчалася і в тамтешній школі, і у Виноградській, – розповідає Ольга Іванівна. – Спочатку і в думці не було обрати фах філолога. Я дуже хотіла стати істориком, навіть робила спробу поступити на історичний факультет, але для цього не на іспитах не вистачило півтора бала. Усвідомлення правильності вибору професії прийшло лише тоді, коли почала вчителювати. І зізнаюся: за 42 роки роботи жодного разу не пожалкувала про свій вибір. Вчити сучасних дітей дуже відповідально, адже це – люди нового покоління з іншими освітніми потребами. Та все ж, коли бачиш результати своєї діяльності – переможців предметних олімпіад, Малої академії наук, мистецьких конкурсів, – хочеться ще більше віддаватися школі й учням.
Щодо різноманітних мовно-літературних конкурсів, у яких Ольга Гопик щороку бере активну участь – це справжнє випробування і для учнів, і для неї, як наставника, керівника наукової роботи. На різних етапах ретельно перевіряються власні сили, досвід, майстерність. Але кожна участь у конкурсі – це вже перемога і можливість розкрити свій творчий потенціал та професіоналізм. І підтвердження її життєвого принципу: хто не дивиться вперед – опиняється позаду, підкріпленого численними подяками, Почесними грамотами Міністерства освіти і науки.
Найвищою сходинкою тріумфу творчого тандему – мудрої наставниці Ольги Гопик та талановитої учениці Анастасії Гладкої стала перемога у IV етапі ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Цей конкурс у чотири етапи тривав із жовтня 2024 по березень 2025 року. Творче змагання, яке проводиться вже 15 раз, популяризує творчість Кобзаря і об’єднує знавців українського слова з різних куточків країни та зарубіжжя, є найбільш престижним. Перше ж місце у ньому, це як золота медаль для чемпіона. Серед почесних гостей, які вітали Анастасію, була радниця-уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник. Це ще раз підтверджує значимість тієї копіткої творчої роботи, яку попри велику зайнятість (заступник директора ліцею, класний керівник 9-А класу), проводить з дітьми Ольга Гопик. Вона пишається Анастасією: «У цієї дівчини – велике майбутнє. Вона вже стільки написала творів, есе, і навіть кіносценарій про Тараса Шевченка, що пора видавати книжку». Радіє і успіху десятикласниці Марини Пепчук, яка нещодавно здобула друге місце у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури.
«Робота з такими учнями дає мені багато енергії та радості. Подобається спостерігати, як ростуть, вдосконалюються мої вихованці, тому що разом з ними росту і я», – переконана Ольга Іванівна.
Іван СМОЛІЙ