Мапу-витинанку черкаського Майстра подарували Президентській бібліотеці Каїру

Мапу-витинанку черкаського Майстра подарували Президентській бібліотеці Каїру

У рамках “Культурної дипломатії України від МЗС” міністр закордонних справ Павло Клімкін вручив Прем’єр-міністру Єгипту Шеріфу Ісмаїлу мапу України, виконану у техніці витинанки відомим майстром з Черкас Миколою Теліженком. Мапа-витинанка прикрашатиме Президентську бібліотеку в столиці Єгипту – Каїрі.
Про це повідомив департамент культури Черкаської ОДА.

У офіційному повідомлення МЗС України роботу черкащанина відзначили як “геніальну”:
“Міністр закордонних справ України П.Клімкін здійснив візит до Єгипту, у ході якого відбулася його зустріч з Прем’єр-міністром Єгипту Шеріфом Ісмаїлом. Під час зустрічі єгипетській стороні було передано подарунки для майбутньої Президентської бібліотеки в Киїрі, зокрема, мапу України, виконану у техніці витинанка спеціально для цієї події.
Автором твору є пан Микола Теліженко — український скульптор, графік, заслужений художник України, справжній Майстер української витинанки, який зумів піднести її від хатнього рукомесла до образотворчої монументальності. Ми не мали сумніву, що наш задум знайде геніальне втілення. МЗС України щиро дякує за кропітку роботу, яку пан Микола здійснював протягом місяця, враховуючи всі наші побажання і особливості подарунку.
Однак, мапа не була би такою унікальною, якби до віртуозного володіння ножицями Майстер не вклав у твір найдорожче – свою душу”, – йдеться у повідомленні МЗС України.

Залиште коментар