Мер Черкас прокоментував аудиторську перевірку у міськраді

Мер Черкас прокоментував аудиторську перевірку у міськраді

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко прокоментував державну аудиторську перевірку, яка тривала у міській раді з перервами з 30 червня 2020 року — 65 днів.

Про це інформує “Вичерпно“.

Згідно перевірки, міський бюджет недоотримав більше 800 млн грн. Зокрема, серед найбільших можливих порушень, це 165,9 млн грн — на підготовку учнів; 107, 3 млн грн — міським закладам охорони здоров’я за рахунок коштів, передбачених на їх утримання; 66,8 млн грн — недоотримання КП «Черкасиводоканал» доходів від централізованого водовідведення внаслідок не виставлення рахунків по переробці стоків, які підриємством оплачені ПАТ «Азот».

За словами Анатолія Бондаренка, коли держава частину функцій переклала на місцеве самоврядування, вони змушені були взяти на себе ці витрати, оскільки так і не отримали жодних субвенцій ні з державного, ні з обласного бюджетів.

– Коли держава передала нам заклади профтехосвіти з початку календарного року, мала забезпечити нам освітню субвенцію за дітей, які є жителями області. Ми неодноразово зверталися з цього приводу і до обласної влади. Проте відповіді так і не отримали. То що нам треба було робити, закривати освітні заклади і не навчати дітей з області? — зазначив Анатолій Васильович. — Нічого спільного з державною політикою ця перевірка не несе, — додав міський голова.

– До нас звертаються структури через те, що їх недофінансовує держава, — коментує Тетяна Харенко, керівниця департаменту фінансової політики ЧМР.

Також вона зауважує, що спостерігається подвійне трактування певних норм аудиторської службою.

Із повним переліком зауважень Державної аудиторської служби можете ознайомитися нижче:

Основна мета такої перевірки — це дискредитації роботи міської ради за останні 5 років, висловив свою думку керівник департаменту архітектури, містобудування та інспектування Артур Савін.

Також він акцентував увагу на тому, що аудиторською службою були заднім числом внесені зміни у план перевірки. Зокрема, змінені підстави для ревізії фінансово-господарської діяльності п’яти департаментів ЧМР.

– Хочу акцентувати на тому, як аудитори проводили перевірку побудованих нам доріг. Як вони не намагалися, порушень не знайшли, — наголосив Савін.

Залиште коментар