Міноборони представило новий алгоритм рекрутингу в ЗСУ

Міністерство оборони України представило новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил.

Новина оприлюднена пресслужбою Міністерства оборони.

Новий алгоритм рекрутингу покликаний замінити застарілі підходи на зрозумілий механізм добровільного долучення до військової служби через центри рекрутингу та онлайн.

Передбачається, що кандидат зможе обрати вакантну посаду та відповідну військову частину, звернувшись до центру рекрутингу на базі:

  • ЦНАП;
  • на онлайн платформах;
  • на сайтах військових частин;
  • у рекрутингових центрах окремих військових частин або ТЦК і СП.

Співбесіда з військовою частиною

Після обрання посади самостійно або за допомогою рекрутера відбуваються комунікації з представниками обраної військової частини. Кандидат проходитиме співбесіду, перевірку фізичної підготовки та психолого-діагностичне тестування.

Після проходження перевірок та погодження кандидат отримує від представників військової частини рекомендаційний лист. У ньому буде зазначено, чи входить в/ч до переліку пріоритетного комплектування (формується та оновлюється Генеральним штабом ЗСУ).

У разі наявності в/ч в списках пріоритетного комплектування його рекомендаційний лист стає обов’язковим до врахування при подальшому оформленні людини.

“Якщо частина не входить до переліку пріоритетного комплектування, перед видачею рекомендаційного листа особі, яка має намір укласти контракт, в/ч має погодити залучення саме цього кандидата з вищим командуванням. Тоді рекомендаційний лист буде обов’язковим для подальшого врахування при оформленні такої особи”, – пояснили в Міністерстві оборони.

Зазначається, що наявність військової частини у списку пріоритетного комплектування можна з’ясувати у центрах рекрутингу, рекрутерів та ТЦК СП.

Оформлення у ТЦК СП

Зазначається, що кандидат (як по мобілізації, так і на контракт) має відвідати ТЦК СП для:

  • уточнення облікових даних;
  • проходження ВЛК;
  • проходження відбору та формування особової справи.

Якщо ж у ході відбору визначається невідповідність кандидата обраній посаді, йому пріоритетно пропонуються інші посади в обраній в/ч.

Направлення для проходження військової служби

Кандидати з досвідом проходження військової служби протягом останніх 10 років та відібрані за прямою/спорідненою ВОС отримують направлення безпосередньо до визначених в/ч відповідно до рекомендаційних листів.

Кандидати без досвіду проходження військової служби або відібрані не за прямою ВОС отримують направлення до відповідного навчального центру, навчального батальйону резерву на курси підвищення кваліфікації для проходження базової загальновійськової підготовки та подальшого направлення до визначеної в/ч.

В Міноборони наголосили, що відібраний рекрутований особовий склад після завершення підготовки в навчальних центрах не буде направлено до інших військових частин.

Забороняється НЦ, органам військового управління та ТЦК СП здійснювати направлення особового складу, який закінчив підготовку відповідного рівня, до інших в/ч, окрім в/ч пріоритетного комплектування відповідно до наданих рекомендаційних листів“, – наголосили в Міноборони.

Залиште коментар