Міська влада привітала з 80-річним ювілеєм олімпійського чемпіона Андрія Хіміча

Міська влада привітала з 80-річним ювілеєм олімпійського чемпіона Андрія Хіміча

14 грудня свій 80-річний ювілей святкує олімпійський чемпіон, заслужений майстер спорту Андрій Хіміч.

Від імені міської ради та виконавчого комітету з Днем народження його привітав заступник міського голови Черкас Роман Буданцев. Він вручив відомому на всю країну спортсменові з веслування на каное подарунковий сертифікат, інформує прес-служба ЧМР.

«Ви – справжня легенда Черкас. Наша гордість, честь і слава, – сказав Роман Петрович. – Дякуємо Вам за вашу перемогу й за те, що все своє життя присвятили вихованню дітей, розвиткові їхнього спортивного таланту. Своїм прикладом Ви надихаєте всіх нас. Будьте завжди у формі. Злагоди усій вашій родині та довгих літ життя».

Андрій Іванович Хіміч у 1964 році став першим на Літніх Олімпійських іграх, які проходили в Токіо, у змаганнях на каное-двійці на дистанції 1000 метрів.

У 2012 році депутати міської ради на одній із сесій прийняли рішення про присвоєння спортсменові зі світовим ім’ям звання «Почесний громадин громадянин Черкас».

Андрій Іванович родом із села Макіївка Варвинського району Чернігівської області. Після закінчення середньої школи продовжив навчання в Черкаському педагогічному інституті на факультеті фізичного виховання.

Працював директором та тренером дитячо-юнацької спортивної школи з веслування.

Як спортсмен черкаської ДЮСШ ставав чемпіоном та призером України, чемпіоном ІІІ Спартакіади народів СРСР, чемпіоном Європи з веслування на каное. У 1964 році став чемпіоном на Олімпійських іграх в Токіо.

За роки тренерської роботи в Черкаській ДЮСШ Андрій Хіміч виховав заслуженого майстра спорту СРСР Валерія Дрибаса, майстрів спорту СРСР Василя Ковбановського, Сергія Леся, Євгенія Давиденка та інших відомих спортсменів.

 

 

Залиште коментар