Міський голова перевірив готовність ЧЕЛУАШу до зимового утримання доріг

Міський голова перевірив готовність ЧЕЛУАШу до зимового утримання доріг

Але справжня перевірка чекає на працівників ЧЕЛУАШ вночі: вони вперше виїдуть на зимове прибирання вулиць, передає кореспондент «ПроГоловне».

«Сьогодні вночі синоптики обіцяють два градуси морозу. Якраз і перевіримо готовність техніки – вона в тестовому режимі пройде по маршрутах міста. Впораються наші комунальники – значить, будемо утримувати дороги власними силами, ні – тоді будемо оголошувати тендери на утримання окремих мікрорайонів, таких, як Південно-Західний чи інших», – сказав Анатолій Бондаренко, оглянувши автопарк КП ЧЕЛУАШ.

Тут підготували до зими три КДМ (комбіновані дорожні машини), чотири КАМАЗи та дев’ять великих тракторів. Два маленькі трактори призначені для чистки від снігу тротуарів та зупиночних комплексів. Є й важка техніка – бульдозер, проте директор КП Олексій Мельник сподівається, що його застосовувати не доведеться.

«Він потрібен тоді, коли вже утворились великі відвали снігу, нарости льоду, тобто тоді, коли сніг вчасно не був прибраний. Сподіваємося, що ми впораємося від самого початку з прибиранням снігу, і нам ця техніка не знадобиться. Сьогодні вийдемо на перше випробування. Це, можна сказати, найзручніший день для першого рейсу: мінус два – мороз невеликий, саме утворюється льодова кірка, при сильнішому вона вимерзає. От і побачимо, наскільки вдало ми розрахували маршрути, скільки витрачатимемо солі і таке інше», – говорить Олексій Мельник.

Щодо запасів солі та піщано-соляної суміші він визнав, що існують певні проблеми, але за підрахунками до кінця цього року їх має вистачити. Далі, в січні-лютому, проводитимуться нові тендери та укладатимуться нові угоди.

На усі роботи, пов’язані з зимовим утриманням доріг, в міському бюджеті передбачено 1,5 млн гривень. За словами міського голови, цього малувато, тому треба думати над фінансовою підтримкою підприємству. Зокрема, є резерв пального – близько 10 тонн.

Залиште коментар