Місцеву партію можуть створити під вибори у Черкасах

Місцеву партію можуть створити під вибори у Черкасах

У Черкасах на місцеві вибори імовірно стартує цілком місцевий політичний проект, який об’єднає відомих містян і в той же час не буде централізований під якогось загальноукраїнського лідера. Таке припущення зробив у розмові з журналістами “Дзвін.media” міський голова Анатолій Бондаренко.

“Зараз багато говорять про створення партії мерів, але поки що це все на рівні ідеї, і навряд чи її буде втілено, бо все одно там доведеться “мірятися”, хто дуже великий, а хто просто великий. Та й складно буде реалізувати подібний політико-господарський проект, бо в кожному місті своя ситуація, і для містян завжди буде ближчим і зрозумілішим власний мер, а не мер столиці, Львова чи Дніпра. Однак ми розуміємо, чому з’явилась така ідея – ініціатори хочуть відійти від заїжджених політичних гасел і створити об’єднання людей справи, які на практиці вже довели свою спроможність вирішувати конкретні проблеми конкретних громад. Набагато легше створити таке об’єднання в кожному великому місті окремо. Наприклад, в Черкасах є багато відомих успішних людей, що працюють у сфері економіки, культури, освіти, медицини, які хотіли б попрацювати на благо нашої громади в міській раді, мають хороші ідеї, знають, як їх можна реалізувати, але не хотіли б ставати членами розкручених “політичних брендів”. І вони вже говорять про необхідність якогось суто місцевого політичного утворення. Бо партійні інтереси загальноукраїнських об’єднань не рідко не враховують інтереси якихось конкретних громад і їхню специфіку. А місцеві вибори – це вибори представників, які мають бути найближчими до простих людей, що мають мислити не загальноукраїнськими категоріями, а дбати про своє місто-селище-село. Тому місцевий політичний проект, якби такий виник, знайшов би серйозну підтримку серед городян”, – припустив Бондаренко.

І справді, подібна суто міська партія могла б підтягнути в свої лави багатьох потужних черкасців, які зараз навіть не розглядають можливість своєї участі у виборах.

До слова, Черкащина вже має успішний приклад подібного політичного проекту – партії ВО “Черкащани”, яка на останніх виборах до обласної ради сформувала другу по чисельності фракцію після провладної “Солідарності”.

Додамо, що той же мер Дніпра Борис Філатов відзначає, що практично у всіх містах країни думають над подібними містечковими проектами, хоч їх і не вдасться об’єднати у єдину партію, однак вони можуть набирати більшість у місцевих радах. Про створення місцевої партії вже писали ЗМІ Вінниці та Чернівців.

Залиште коментар