На Черкаській ТЕЦ капітально ремонтують парову турбіну

На Черкаській ТЕЦ капітально ремонтують парову турбіну

На Черкаській ТЕЦ наразі виконується капітальний ремонт парової турбіни №3 типу ПТ-50-90, у ході якого фахівцями здійснюється повний комплекс робіт із відновлення та заміни запчастин обладнання. Оскільки під час тривалої експлуатації комплектуючі зносились і вичерпали свій ресурс, то турбіна вже не могла ефективно працювати з тими економічними показниками, на які розрахована.

Про це інформує пресслужба Черкаської ТЕЦ.

Парова турбіна є основним устаткуванням станції та бере безпосередню участь у процесі виробництва теплової та електричної енергії, — наголошує головний інженер Черкаської ТЕЦ В’ячеслав Желдубовський. — Проведений ремонт дозволить привести характеристики турбіни до нормативних. Вона буде ефективніше працювати та підвищиться економічність її роботи за рахунок збільшення виробленої енергії при тій же витраті пари. Від роботи парової турбіни залежить якісне та безперебійне постачання тепла до споживачів міста Черкаси, а також відпуск електричної енергії в енергосистему нашої країни, — роз`яснює В’ячеслав Миколайович.

Капітальний ремонт турбіни на Черкаській ТЕЦ здійснюється один раз на 5 років. Це дуже складний процес, який вимагає високопрофесійних спеціалістів і значних фінансових затрат. Оскільки робочим тілом у паровій турбіні є пара високого тиску й температури, то вона експлуатується в складних умовах під дією різних сил. Зазори між деталями турбіни, що обертаються, складають долі міліметра, тому вимоги до експлуатації та монтажу турбіни дуже високі. Запланований термін ремонту парової турбіни №3 складає 1,5 місяці.

Завдяки щоденній тяжкій та кропіткій роботі працівників ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» місто Черкаси з гарячим водопостачанням, а взимку у домівки містян безперебійно постачається тепло.

Залиште коментар