На Черкащині орудують телефонні шахраї (відео)

На Черкащині орудують телефонні шахраї (відео)

Нині випадки телефонного шахрайства є досить частими, однак встановлення осіб зловмисників може тривати декілька місяців. Далі – кілька порад, як вберегтися від шахраїв від “Суспільного“.

Речник головного управління нацполіції області Дмитро Грищенко зазначив, що у разі крадіжки чи шахрайства відкривають кримінальне провадження.

У черкащанки Інни Наливайко шахраї виманили вісім тисяч гривень. Дівчина продавала фотоапарат – опублікувала оголошення в інтернеті.

Інна розповіла, що наступного дня їй перетелефонували зі словами, що дуже довго шукали подібний фотоапарат, розпитували про характеристики, і запитували, чи продавчиня не знизить ціну. Вони домовились про те, що дівчина відправить реквізити своєї картки, а після оплати– товар поштою.

За кілька днів, розповідає Інна, їй зателефонували з невідомого номера та представилися працівниками банку. Дівчині говорили про те, що їй потрібно підтвердити цей платіж. Для цього потрібно було перейти на інший ресурс. Спілкування було ввічливим, тому дівчину не насторожила ця ситуація, додає Інна. Вона ввела номер картки та очікувану суму за фотоапарат. Опісля перевірила рахунок і побачила, що цю суму – вісім тисяч гривень, з неї зняли. У банку також підтвердили – телефонували шахраї.

Не повідомляйте нікому дані власної картки – адвокат
Опісля, Інна написала заяву до поліції. Сума у вісім тисяч гривень дозволяє відкрити кримінальне провадження. Має пройти тридцять днів для того, щоб у Нацполіції ухвалили рішеня, і знайшли слідчого для цієї справи. Інна розповіла, що від початку карантину їй нічого не повідомляли.

Адвокат Олексій Чубин, радить – щоб не потрапити на гачок злодіїв, не можна нікому повідомляти дані власної картки. Працівники банку з таких питань не телефонують, додає адвокат. Якщо такий дзвінок вам трапився, Олекса радить перетелефонувати в колцентр вашого банку, і з’ясувати чи це їх номер, і чи є в них такий працівник.

Якщо ж все-таки прикра ситуація сталася, додає Олекса Чубин, варто звернутися до поліції.

Залиште коментар