На Черкащині пенсіонер самотужки полатав дорогу

На Черкащині пенсіонер самотужки полатав дорогу

У Ватутіному пенсіонер Юрій Савченко самотужки підлатав ями на відрізку дороги в районі колишнього хлібзаводу. Нею люди щодня їздять у Звенигородку. До того вибоїни були глибиною не в один сантиметр. Чоловік їх позасипав «мучкою», пишуть “Вісті Черкащини“.

З Юрієм Олексійовичем розмовляємо під час його роботи. Сердиться, коли його називають по батькові. Просить звертатися по імені.

– Я чоловік простий. 35 років був моряком, – розповідає Савченко. – Був у багатьох країнах і побачив світу. Мені зараз вже 60. Ніколи раніше не брався за латання доріг. Але вже набридло скакати по цих вирвах. Зателефонував до знайомих бізнесменів, аби дали чим засипати. То послухалися й привезли «мучки». Її вистачило, аби полатати до залізничного переїзду поруч із цегельним заводом. Тут страх, що робиться. Зараз хоч їхати поки можна.

Під час розмови водії сигналять чоловіку в знак вдячності.

– Хто сигналить, хто великий палець уверх показує. Мені приємно, – каже ватутінець. – Встав о 7-ій ранку, щоб розпочати роботу. За 3 години все зробив. Старався, що аж піт по лобі стікав. Я так звик завжди працювати. Але це не я маю робити. Це, в першу чергу, треба молоді. Їм жити в цій країні. Всяким шахраям від влади не до цього. Була б моя воля, то на кожному стовпі поробив би петлі, аби вони бачили і боялися народного гніву. Я роблю, що можу. Якщо хоч трохи полегшив життя водіям, які їздять цим шляхом, то не марно сюди прийшов.

Юрій приїхав власною автівкою, до якого вчепив візок. Саме ним і перевозив відсів щебеню до вибоїн.

– Ось мої «Жигулі» старенькі, але виглядають, як нові, – показує машину пенсіонер. – Дбаю про неї. Так і скрізь намагаюся чинити. Якщо беруся, то не роблю так-сяк. Хотів би продовжити латати ці ями, але вже немає чим. Кланятися ні перед ким не буду, щоб випросити матеріал. Не лише мені одному це все треба. Та якщо таки хтось дасть ще «мучки», продовжу працювати далі за переїздом. Там теж жах коїться.

Знайомі Юрія вважають його диваком. Вчинком чоловіка не здивовані. У міській раді роботу пенсіонера не оцінили. Кажуть, зайнявся самоуправством. Мовляв, увесь матеріал все одно вимиється дощем. Влада почати ремонт аварійної ділянки не може, адже вона не на балансі міста. Зверталися до керівництва облавтодору, аби ті взялися за понівечений асфальт проте отримали відмову.

Анатолій Бузина

Залиште коментар