На Черкащині повідомлено про підозру учасникам угруповання у незаконному заволодінні 50% компанії «Держзакупівлі.Онлайн»

На Черкащині повідомлено про підозру учасникам угруповання у незаконному заволодінні 50% компанії «Держзакупівлі.Онлайн»

За матеріалами Служби безпеки України повідомлено про підозру учасникам злочинного угруповання, які незаконно заволоділи половиною частки у статутному капіталі майданчика системи «ProZorro» ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн».

Оперативники спецслужби встановили, що до складу групи входило 8 мешканців Черкаської та Київської областей, одним із організаторів був колишній правоохоронець. У 2017 році вони організували механізм заволодіння корпоративними правами компанії.

Використовуючи фізичний тиск, зловмисники змусили одного із співвласників укласти договір на відчуження його частки корпоративних прав ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» у розмірі 50%. Вартість цієї частки становила 500 тисяч доларів США. Потім учасники групи переоформили право власності на декількох підставних осіб.
У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 189 (вимагання) та ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України, трьом учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру, вирішується питання щодо обрання їм міри запобіжного заходу.

Викриття зловмисників проводилося спільно зі слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві, під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.

Про це інформує пресслужба СБУ.

Залиште коментар