На Черкащині відбудеться презентація “Віртуального музею “Відкрита скриня”

На Черкащині відбудеться презентація “Віртуального музею “Відкрита скриня”

Напередодні Дня захисників України черкащан запрошують завітати на гостину до села Легедзине. Тут, у межах мистецького проєкту «Під Покровою», відбудеться презентація “Віртуального музею “Відкрита скриня”.

Це сайт, що представляє широкому загалу приватну збірку українських старожитностей ХІХ – ХХ століть. Цей ресурс – це тисячі якісних світлин, що презентують витвори традиційної матеріальної культури України, легка система пошуку потрібного матеріалу та можливість систематизувати його за певними параметрами.

На кожен експонат розроблено паспорт, що дозволяє отримати додаткову корисну інформацію для науковців та дослідників. На презентації організатори поділяться секретами та тонкощами роботи з надбаннями, розкажуть про досвід фотографування складних візуальних об’єктів, їх систематизації та опису.

Доповнить презентацію виставка давніх мальованих скринь та різнобарвних традиційних строїв із зібрання колекції. Витончена вишивка та рельєфне ткацтво поєднаються тут з фактурністю дерева та міццю кування в єдину пісню душі наших пращурів, що лине з відкритої скрині майстра.

Захід відбудеться 10 жовтня о 13.00 у Державному історико-культурному заповіднику “Трипільська культура” с. Легедзине, інформують в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.

 

Залиште коментар