На Черкащині відбулися змагання із сортування сміття (відео)

На Черкащині відбулися змагання із сортування сміття (відео)

Збирали і сортували сміття вздовж набережної, а заодно приводили до ладу улюблене місце відпочинку – так у Леськівській територіальній громаді Черкаського району поєднували змагання з корисною справою. Участь у заході взяли десять команд, розповіла Суспільному його співорганізаторка Олена Сушич.

Змагання із плогінгу в громаді відбулися вперше. Організували їх під час Еко-фестивалю. Протягом години команди збирали сміття вздовж набережної та сортували його.

Річка – одне з улюблених місць відпочинку для місцевих. Тому прибирати берег прийшли навіть діти, які там часто купаються та гуляють.

“Я люблю відпочивати біля води, на пляжі, на природі. Замислилася, подумала “Чом би й ні, поїду, приберу”, – розповіла наймолодша учасниця леськівської команди “Натхнення” 9-річна Марія Величко.

Збирали сміття у спеціально помарковані мішки для роздільного збору. Кожна команда мала свій сектор. Окремо складали у мішки скло, пластик, метал і змішане сміття.

“Ми кожен рік тут все вимітаємо, вигрібаємо, і робили б це, якби навіть не було цього фестивалю”, – зазначив учасник змагань Іван Шпак.

Дехто з місцевих у змаганнях не реєструвався, а просто прийшов допомогти у корисній справі. Саме так зробив житель Лесьок Василь Олексенко, який приєднався до команди з Худяків.

“Призи – це не головне, головне – щоб було чисто. Сюди на відпочинок і риболовлю їдуть черкащани, сміляни. Ми говоримо їм, щоб вони не залишали після себе сміття, але люди ж різні бувають”, – розповів чоловік.

Про те, що територію набережної села місцеві прибирають щороку, розповіла і співорганізаторка заходу, директорка місцевого Центру культури, дозвілля та спорту Олена Сушич. Цьогоріч уперше вирішили залучити охочих з усієї громади та провести захід у вигляді екозмагань. Запросили і черасців, і жителів сусідніх сіл, які відпочивають у Леськах.

Участь в екозмаганнях взяли 10 команд. Перемогла – дружба, бо всі мали однакове бажання навести лад вздовж місцевих водойм. За словами сільського голови Миколи Баса, учасники прибрали шестикілометрову прибережну зону – від ставків на набережній села до Дніпра, та зібрали близько трьохсот мішків сміття. Скло, метал і пластик завезли на територію місцевого комунального підприємства, звідки його має забрати фірма з Черкас. Змішане ж сміття централізовано вивезли на сміттєзвалище.

Аби відпочивальники не лишали після себе сміття деінде, цьогоріч на набережній встановили контейнери для його роздільного збору, додав Микола Бас.

Залиште коментар