На Черкащині виявили незаконну вирубку дерев

На Черкащині виявили незаконну вирубку дерев

У Христинівському районі держекоінспекторами виявлено самовільну рубку дерев. Про це інформує начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

11 березня 2020 року державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Центрального округу, в ході здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, виявлено факт самовільної вирубки зелених насаджень в адміністративних межах Осітнянської сільської ради Христинівського району Черкаської області.
В результаті перевірки встановлено, що в полезахисній лісосмузі розташованій за межами населеного пункту с. Осітна проведена самовільна рубка дерев породи дуб, у кількості 7 штук.

На місці вчинення правопорушення виявлені залишки зрубаних дерев та пеньки. Проведена фотофіксація пеньків, які виміряні, пораховані та занесені в польову облікову відомість.
Внаслідок незаконного видалення зелених насаджень державі завдано шкоду на суму 67,066 грн.46 коп.

Агроном СТОВ «Маяк Агро» пояснив, що 10.03.2020 року, при обстежені полів він виявив пеньки та частини дерев в лісосмузі розташованій біля поля №3. Осітнянська сільська рада дозволів на дану вирубку дерев не надавала.

Осіб, що провели незаконне знесення зелених насаджень, встановити не вдалося, але в їх діях присутні ознаки злочину.

Оскільки Державна екологічна інспекція Центрального округу є спеціально уповноваженим контролюючим державним органом, але не наділена повноваженнями проводити оперативно – розшукові дії, тому звернулась до Христинівського ВП ГУНП в Черкаській області із проханням провести оперативно-розшукові дії з метою виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у скоєнні правопорушення.

Залиште коментар