На Кременчуцькому водосховищі затримано рибалок, які ловили рибу методом багріння

На Кременчуцькому водосховищі затримано рибалок, які ловили рибу методом багріння

21.03.2021 року близько 10 год. інспекторами Черкаського Управління Держекоінспекції Центрального округу спільно з поліцейськими водного патруля РО ВО Управління патрульної поліції в Черкаській області затримано двох рибалок на території Кременчуцького водосховища за незаконний вилов риби одним із найжорстокіших методів вилову риби – способом багріння.

Про це інформує начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

Вилов здійснювався потрійними гачками. Такі потрійні гачки потрібні для браконьєрської рибалки «на драча» – коли спінінг різкими рухами смикають, намагаючись зачепити гачок за рибу. Спосіб багріння вважається недопустимим та варварським. Адже під час такого забороненого методу більша частина риби зривається, залишається пораненою у воді, починає хворіти і гине. Таким чином, недобросовісні рибалки більше знищують рибу, ніж виловлюють.

При огляді у порушників виявлено та вилучено човен «Крим», незаконні знаряддя лову, рибу виду товстолобик в кількості 11 штук. . Обрахована сума завданих збитків відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів» склала 2805 грн.

За вчинення незаконних дій по вилову риби на громадян складено два адміністративні протоколи за ч.4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Грубе порушення правил рибальства). Подальший розгляд справи відбудеться в суді. Риба передана на реалізацію до рибоприймального пункту з подальшим перерахуванням коштів до бюджету.

Відповідно до п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства забороняється вилов водних біоресурсів за допомогою колючих знарядь лову та способом багріння.

Основними ознаками знаряддя лову типу «драч» є:
– велика ширина та висота піддіву гачків, які значно перевищують дозволені розміри для зимових блешень (10 мм від кінчика жала до цівки);
– відсутність на знарядді деталей, які імітують жертву для хижака;
– відсутність борідок;
– значна вага знаряддя (більше 30 г), яка ускладнює дозволений в зимовий період лов вертикальною проводкою приманки (блешні або балансира).

Залиште коментар