На межі рекорду за кількістю гроз, але без катаклізмів: якою була й буде липнева погода на Черкащині

На межі рекорду за кількістю гроз, але без катаклізмів: якою була й буде липнева погода на Черкащині

Липень – екватор літа, найбільш теплий та дощовий місяць року. З 11 липня в області триває дощовий період, за який вже випало 30-66 мм або 40-90% місячної норми.

Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.

За кліматом в липні у нашому регіоні в середньому буває чотири дні з грозою, а найбільша кількість таких днів – 16 – була зафіксована у Золотоноші у липні 1973 року. У поточному році лише за дві декади в області відмічено 10 днів з грозами. Проте, Черкащина знаходилася у зоні невеликих температурних контрастів, тому смерчів, шквалів та крупного граду не було.


Дощова погода, висока вологість повітря, роси, тумани заважали підсиханню зерна та збирання врожаю, а разом із підвищенням вологості грунту сприяли погіршенню якості зерна – зменшенню кількості клейковини, і в кінцевому підсумку погіршенню хлібопекарських властивостей зерна.


За прогнозом, на поточному робочому тижні погода збереже нестійкий характер, продовжуючи постачати порції тепла і вологи. Але із середини тижня дощів стане значно менше, а температурний фон дещо підвищиться. Температура повітря вночі 14..19º, вдень 24-29º.


На остаточне покращення погоди внаслідок впливу антициклонів можна сподіватися в останні дні лтипня. Саме тоді аграрії зможуть активізувати жнивну компанію.

Залиште коментар