На початку вересня на черкащан чекає спека

На початку вересня на черкащан чекає спека

Літо приготувало своє найбільше тепло наостанок. Спека продовжить витримувати на міцність ще й на початку вересня. Про це інформує директор обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

У серпні на Черкащині переважав антициклональний характер погоди, що сприяло встановленню антирекордів по кількості опадів:
– у м. Канів випало лише 11 мм, до цього найменше дощу 12 мм фіксувалося у 1968 році
– у Золотоноші зафіксовано лише 2 мм, попередній мінімум 6 мм – у 1942 році
– у м. Черкаси повторено рекорд 1992 р, коли випало 4 мм.

Метеорологічна станція «Сміла» впродовж серпня взагалі не фіксувала дощ, що за останні 80 років спостерігається вперше. До цього найменша серпнева кількість 6 мм відмічалася у далекому 1942 році. Тай за увесь літній сезон на Смілянщині зафіксовано лише 47 мм за норми 214 мм.
Унаслідок дефіциту опадів крім жорсткої ґрунтової засухи і надзвичайної пожежної небезпеки, яка дошкуляє більше 5 декад, на річках в межах області відбулося інтенсивне зменшення руслових запасів і витрат води. На річках Супій та Тясмин у створах гідропостів рівні води лише на 2 см вищі найнижчих рівнів за увесь період спостережень.
За прогнозом синоптиків, новий тиждень розпочнеться малохмарною та спекотною погодою, завдяки домінуванню антициклону. Одразу 2 фактори: сонячний прогрів та надходження тепла підтримають денні температурні максимуми на рівні 32-34º. Ночі теж дуже теплі 14-16º.
Завтра, на День знань – буде сонячно, сухо та спекотно – до 35º. Тому дітлахам, схвильованим вчителям та батькам слід взяти зручні і нарядні капелюхи, зонтики та запастися прохолодною водою, адже її споживання пом’якшить вплив спеки.
Унаслідок впливу улоговини циклону з півдня, наприкінці тижня спека дещо спаде, однак денні максимуми сягатимуть 24-28º, існує ймовірність дощу.

Залиште коментар