На скільки на Черкащині більже жінок, ніж чоловіків? (статистика)

На скільки на Черкащині більже жінок, ніж чоловіків? (статистика)

Нині на Черкащині проживає 643,2 тис. жінок, середній вік яких складає 46 років. Про це інформує vikka.ua з посиланням на обласне управління статистики.

У статевому складі населення області жінки мають чисельну перевагу (54%), тобто на 1000 чоловіків припадає 1172 жінки. Таку інформацію підготували в обласному управлінні статистики з нагоди 8 березня.

Радість материнства відчули 85% жінок області. Середній вік матері при народженні дитини складав 28 років. Більшість шлюбних пар обмежуються народженням однієї дитини.

«Сучасна жінка бере активну участь у всіх сферах життя суспільства: економічній, політичній, соціальній, громадській. Вона прагне задовольнити потреби у самореалізації, забезпечити майбутній день, здобути повагу і визнання своєї компетентності», – зазначають фахівці.

На підприємствах, в організаціях та установах області у 2020р. працювало 113 тис. жінок (за даними державного статистичного спостереження з праці по підприємствах та їхніх відокремлених підрозділах з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб), або 55% від загальної чисельності працівників області.

Більшою мірою жіноча праця використовувалась в установах охорони здоров’я, де питома вага жінок складала 81% від загальної чисельності працівників, закладах освіти – 79%, текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 77%, функціонуванні бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури – 74%.

Середньомісячна заробітна плата жінок у 2020 р. рівнялась 9071 грн, що становить 85% від розміру середньомісячної заробітної плати чоловіків.

У загальній кількості пенсіонерів всіх категорій жінки Черкащини становлять 62%. Середній розмір призначеної місячної пенсії (з урахуванням компенсаційних виплат і цільових допомог, передбачених чинним законодавством) пенсіонерів-жінок, які перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду області, на 16% менше ніж у чоловіків.

Залиште коментар