На водоймах Черкащини тимчасово заборонять вилов раків

На водоймах Черкащини тимчасово заборонять вилов раків

З 25 по 30 серпня на водоймах Черкаської області діятиме заборона на вилов раків. Про це повідомляє Державне агентство рибного господарства.

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. Причиною заборони є захист членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Цей процес відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися від одного до півтора місяця.

Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не в норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені.

«Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаюсь до громадян з проханням не нехтувати цією забороною, оскільки від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах України», – зазначив голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. За перевищення добової норми вилову раків передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам. Забороняється вилов цих водних біоресурсів менших ніж 10 см.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію щодо заборони вилову раків можна за телефоном «гарячої лінії» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50.

Залиште коментар