Над Черкащиною розкидатимуть вакцини від сказу

Над Черкащиною розкидатимуть вакцини від сказу

У вересні цього року на Черкащині планується розпочати кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження принад з вакциною з літаків.

Про це інформують у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Вказані заходи проводяться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин на 2020 рік, задля створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.

Розповсюдження принад з вакциною відбуватиметься повітряним методом над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм.

Принада є безпечною для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна, Усередині принади знаходиться капсула з вакциною проти сказу.
Прохання до жителів та гостей області:
– при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому;
– застерегти дітей, що у разі виявлення принад з вакциною, гратись ними заборонено;
– не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.

Довідково:
Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі найбільше лисиці, а також єнотовидні собаки, борсуки, вовки та бродячі собаки й коти.
Складна епізоотична ситуація щодо сказу як в Україні, так і в Черкаській області, вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Залиште коментар