Напередодні Дня українського козацтва близько 200 учнів козацьких класів Черкащини склали присягу на вірність

Напередодні Дня українського козацтва близько 200 учнів козацьких класів Черкащини склали присягу на вірність

12 жовтня, у переддень Дня Українського козацтва, Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці, на стройовому плацу Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбулися урочистості з нагоди чергового випуску персоналу проекту «Нове обличчя кордону», у рамках якого близько 200 учнів козацьких класів загальноосвітніх навчальних закладів Черкащини прийняли присягу на вірність славним козацьким традиціям. Про це повідомив начальник управління освіти та науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський на своїй сторінці у ФБ.

“Захід відбувся за участі першого заступника Голови Державної прикордонної служби України Василя Серватюка, , голови обласної ради Олександра Вельбівця, першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля, начальника Навчального центру Дмитра Коцеруби, начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валерія Данилевського та його заступника Оксани Сімушіної, секретаря Черкаської міської ради Олександра Радуцького, заступника керівника відділу правоохоронних питань Посольства США в Україні Марі Курт, ветеранів Навчального центру, духовенства, батьків та рідних випускників.
Після церемонії з вручення свідоцтв випускникам та нагородження державними відзнаками та подяками службовців Центру, учасників АТО, волонтерів та осіб, які надавали гуманітарну допомогу військовим формуванням під час проведення антитерористичної операції, присягу на вірність Українському козацтву та єдиній соборній Україні склали учні загальноосвітніх шкіл області.
Право виголосити слова присяги було надано учаснику АТО, захиснику Донецького аеропорту Андрію Шараскіну за позивним «Богема».
Митрополит Черкаський і Чигиринський, голова Синодального управління військового духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату владика Іоана провів обряд благословення козачат”, – розповів він у дописі.


Довідково:
Перший козацький клас із 28 учнів було відкрито на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Черкаської міської ради у вересні 2014 року.
На виконання п. 3.6 рішення колегії обласної державної адміністрації від 14.07.2016 з 1 вересня 2016 року козацькі класи було утворено у кожному районі та місті обласного значення. Наразі в області вже функціонує 54 таких класи, у яких навчається 1 043 учні.
Козачата навчаються та виховуються за програмами виховної роботи, спрямованими на формування кращих рис громадянина-патріота своєї держави у дусі традицій козацької педагогіки та виховання. Вони відвідують гуртки, факультативні курси та курси за вибором за програмами: „Котигорошко“, „Юні краєзнавці“, „Влучний стрілець“, „Історія рідного краю“, „Черкащина козацька“, „Бойовий гопак“, „Стежками козацької звитяги“, „Лицарське козацтво“ та багато інших. Учнівські колективи співпрацюють з козацькими товариствами, волонтерськими організаціями та беруть активну участь у суспільному житті свого краю.

Залиште коментар