Найвідоміший вітряк Черкащини почали ремонтувати

Найвідоміший вітряк Черкащини почали ремонтувати

Розпочалися ремонтні роботи об’єкту культурної спадщини “Будищанський вітряк”, який розташований між селами Шевченкове та Будище Звенигородського району, інформує “Рідна Черкащина”.

“Вітряк неодноразово потерпав від буревіїв та від рук “небайдужих”, – розповідають у Національниому заповіднику “Батьківщина Траса Шевченка”. – Кожного разу його ремонтували, виконувалися роботи з благоустрою навколишньої території за благодійного сприяння установ та організацій Черкащини, Львівщини, Івано-Франківщини. Зокрема крила вітряка за останні 20 років замінювалися близько 10 раз”.

Млин у Будищі – один із найвідоміших вітряків Черкащини. Повз вітряк проїздять туристи, що їдуть вшановувати Тараса Шевченка на його батьківщину.

За інформацією експертів, цей млин за своєю конструкцією належить до “голландського типу”, тобто до шатрових вітряків. Він є класичним взірцем традиційного шатрового млина кінця ХІХ -початку XX ст. й лишився останнім вітряком цього типу на теренах Черкащини. І єдиний, який зберігся із двадцяти восьми, які діяли у Керелівці ще за часів дитинства Тараса Шевченка.

Залиште коментар